Святий Вассіан, єпископ Лоді

Місто Лоді

Місто Лоді

Святий Вассіан народився біля 320 року у Сиракузах, помер біля 409 року у Лоді-Веккьо. Був єпископом міста Лоді. Пам’ять – 19 січня.

Святий Вассіан народився в Сицилії в Сиракузах, у сім’ї Сергія, префекта міста. Він навчався у Римі, де був охрещений священиком Іорданом.

Батько святого, який бажав, щоби син  зрікся від своєї віри, попросив його повернутися в Сиракузи. Вассіан відмовився і відправився до Равени. Коли біля 373 року помер єпископ Лоді, Вассіану запропонували зайняти єпископську кафедру. Він спорудив храм на честь святих апостолів, який був освячеий в 381 році у присутностя святих Амвросія Медіоланського і Фелікса із Комо. В 381 році святий Вассіан приймав участь у соборі в Аквілеї, і, можливо, в 390 році в соборі у Мілані, на якому обговорювалося вчення Іовініана.

Підпис святого Вассіана разом зі підписом святого Амвросія є на листі папі Сиріцію. У 397 році святий Вассіан був присутнім на похоронах святого Амвросія. Помер у 409 році, можливо 19 січня.

У 1158 році, коли міланці зруйнували Лоді, мощі святого були перенесені до Мілана. Їх повернули в Лоді в 1163 році, коли місто було відновлено Фрідріхом Барбароссою. Святий Вассіан вважається покровителем Лоді і Піццигеттоне, Італія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

8 + fourteen =