Святий Бернардин Сієнський

Святий Бернардин Сієнський

Святий Бернардин Сієнський

Святий Бернардин Сієнський народився 8 вересня 1380 року, помер 20 травня 1444 року – францисканський місіонер та італійський священик.

Монах і священик

Бернардин народився у 1380 році у дворянській сім’ї Альбізески в італійському містечку Масса-Маріттіма (Тоскана), де його батько в той час був губернатором. Залишившись сиротою у шість років, був вихований побожною тіткою. Після завершення освіти він іде з дому і починає служіння у лікарнях, доглядаючи за хворими.

Під час вивчення громадянського і канонічного права в Сієні, він працює в лікарні Санта Марія делла Скала. Коли в місті в 1400 році почалась епідемія чуми, разом з 12 юнаками прийняв на себе керівництво лікарнею і протягом чотирьох місяців з ризиком для життя допомагав бідним, полегшуючи їх страждання. Потім взяв на себе турботу про хвору тітку, а після її смерті став проводити час у пості і молитвах.

Згідно з переказом, під час однієї молитви йому з’явився образ страждающого Христа, після чого роздав своє майно бідним і 8 вересня 1402 року у віці 22 роки вступив до ордену францисканців; через рік приніс монаші обіти в одному з францисканських монастирів Сієни, однак невдовзі перейшов до монастиря францисканців-обсервантів з більш строгим уставом в місті Коломбіано. 8 вересня 1404 року він став священиком, але протягом подальших 12 років утримувався від проповідей, продовжуючи вести самотнє життя.

Проповідник

У 1416 році почав свої пішохідні подорожі, проповідуючи у кожному місті і кожному селі на своєму шляху. Перша публічна проповідь, завдяки якій він став відомий, відбулася в 1417 році у Мілані.

За свое більш як 30-літнє служіння Святий Бернардин проповідував по всій Італії, тим самим відігравши важливу роль у християнському духовному пробудженні XV століття. Його успіх можна назвати видатним, оскільки поговорити з ним приходили величесні натовпи народу. Атакував гріх содомії, який у той час почав уражати деякі верстви італійського суспільства: “О, Італія, наскільки ти більше розкладена, ніж інша країна! Іди до германців і послухай ті неприємні речі, які говоряться про італійців! Вони говорять, що немає на світі більш содомітського народу, ніж італійці”.

У 1427 році його судили у Римі, висунувши звинувачення у єресі. Однак Бернардин зумів вразити папу Мартина V своєю проповіддю, судове переслідування було припинено, святий був визнанин невинним у єресі. Протягом 80 днів він проповідував щоденно, причому проповідь могла неперервно тривати до чотирьох годин.

У 1427 році йому запропонували сан єпископа Сієнського, однак він відхилив пропозицію, посилаючись на своє прагнення продовжувати подвижництво і євангелічну діяльність. В 1431 році він відвідує з проповіддю Тоскану, Ломбардію і Анкону, після чого повертається до Сієни, як раз встригаючи туди, щоб попередити війну з Флоренцією. Також у 1431 році він відхилив пропозицію стати єпископом Феррари і в 1435 році він не погоджується стати єпископом Урбіно.

Вшанування

Помер 20 травня 1444 року, цей день є днем пам’яті. Після його смерті почали відбуватися чудеса і Бернардин був канонізований в 1450 році папою римським Миколою V, усього через шість років після упокоєння святого.

Є покровителем рекламної діяльності, масових комунікацій і зв’язків з громадськістю (PR), до нього звертаються в молитвах при виникненні проблем з органами дихання. На його честь названий округ Сан-Бернардіно в Каліфорнії, найбільший по площі на території континентальних штатів США.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 − sixteen =