Святий Джузеппе із Копертіно

Святий Джузеппе із Копертіно

Святий Джузеппе із Копертіно

Святий Джузеппе із Копертіно (Йосип із Купертіно, Йосип Купертинський народився 17 червня 1603 року у Копертіно (Італія), помер 18 вересня 1663 року. Був монахом-францисканцем.

Батько, Феліче Деза, був столяром у місті Копертіно (Апулія, Італія, Неаполітанське королівство). В місті він часто оплачував борги своїх бідних сусідів, при цьому часто сам опинявся в боргах. Коли Феліче помер, його дружина Франческу Панара була вагітною (мав народитися Джузеппе).

Коли Джузеппе було 17 років, він намагався вступити до ордену францисканців-ковентуалів (францисканців, які намагалися дотримуватися уставу святого Франциска Асизького), але відсутність освіти завадило йому вступити до цього ордену. Після цього він вступив до ордену капуцинів, але його вигнали з цього ордену, через те, що монахи не розуміли його частих релігійних видінь.

На початку 20-х років ХVII століття Джузеппе прийняли до конвентуального францисканського чоловічого монастиря поблизу міста Купертіно. Його направили на навчання з теології.

У 1628 році став священиком.

4 жовтня 1630 року у місті Купертіно була урочиста хода у пам’ять святого Франциска Асизького. Джузеппе приймав участь у процесії, і злетів у небо, де залишався деякий час над учасниками цієї урочистої ходи. Це був один із його багатьох польотів, завдяки яким його називали “літаючий святий”.

Життя Джузеппе змінилося після цього інциденту. Його польоти продовжувалися і відбувалися частіше. Почувши ім’я Ісуса чи Марії  або під час молитви, він злітав у повітря, поки начальство не наказувало йому спуститися на землю.

Найвідоміший політ Джузеппе відбувся під час зустрічі з папою римським Урбаном VIII. Тільки тоді, коли міністр-генерал монашого ордену, який був присутнім на аудієнції, наказав спуститися донизу, Джузеппе зміг приземлитися на підлогу.

Джузеппе не приймав гроші і подарунки від людей. Найважчим у його житті був період, коли його справу розглядала інквізиція в місті Неаполь. Монсеньйор Джозеф Паламолла попросив інквізиційний суд розглянути польоти та чудеса, які здійснював Джузеппе.

21 жовтня 1638 році був викликаний на засідання суду інквізиції. Суд тривав декілька тижнів, Джузеппе виправдали.

Після суду інквізиції Джузеппе відправили у Сакро-Конвенто в Ассизі. У цей період його польоти припинилися.

Через два роки після його прибуття у Сакро-Конвенто Джузеппе став почесним громадянином міста Ассізі і повноправним членом францисканської общини. Він жив в Ассізі 9 років. В цей час до нього приходили генерали орденів, місцеві чиновники, єпископи, кардинали, рицарі, князі, які хотіли з ним поспілкуватися. Однак йому заборонили сповідати людей і проповідувати, а також заборонили приймати участь в урочистих процесіях у святкові дні.

Через те, що Джузеппе привертав занадто багато уваги, папа римський Інокентій Х наказав перевезти його з Ассизі до таємного місця під юрисдикцією братства капуцинів в Пьєтрарубії. Джузеппе заборонили писати листи, однак він продовжуватися спілкуватися з людьми, які приходили за порадою. Святого перевезли до Фоссомброну, де він перебував у більшій ізоляції.

Коли папа римський Інокентій Х помер, монахи-ковентуали попросили нового папу римського Олександра VII повернути Джузеппе в Ассізі. Олександр VII відмовився і відправив Джузеппе до чоловічого монастиря в Озімо (Італія), де єпископом був племінник папи римського.

Там Джузеппе було наказано не розмовляти ні з ким, крім єпископа, генерала-вікарія Ордену, інших монахів, і, у випадку проблем зі здоров’ям – з лікарем.

10 серпня 1663 року Джузеппе захворів, у нього була висока температура. Під час останньої літургії він піднявся у повітря. Після причастя, папського благословення і читання літанії Божій Матері Джузеппе помер увечері 18 вересня 1663 року. Був похований у каплиці Непорочного зачаття.

Джузеппе був канонізований 16 липня 1767 року Климентом ХІІІ.

У 1781 році мармуровий вівтар у церкві Сан-Джузеппе-да-Копертіно в Озімо спорудили так, що тіло святого Джузеппе було розміщено під вівтарем (в крипті, у підвальному приміщенні). Мощі святого зберігаються у цьому храмі донині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

15 − 9 =