Свята Джузеппіна Бахіта

Свята Джузеппіна Бахіта

Свята Джузеппіна Бахіта

Свята Джузеппіна Маргарита Бахіта народилася у 1868 або в 1869 році у Дарфурському султанаті, померла 8 лютого 1947 році у Скіо, Венеція). Суданська свята, монахиня. Пам’ять – 8лютого.

Джузеппіна Бахіта народилася у селі Аль-Госса (провінція Дарфур, Судан). У дитячому віці її викрали арабські кочівники і продали у рабство. Работоргівці дали дівчині ім’я Бахіта, що у перекладі з арабської мови означає “щаслива”. Її продавали декілька разів на рабовласницьких ринках Судану. Рабовласники її часто били.

у 1883 році дівчинку продали італійському консулу Каллісто Леньяні, він віддав її під опіку італійської сім’ї яка перебувала у той час у Судані. Ця сім’я відвезла Бахіту до Італії, де її взяла під свою опіку італійська громадянка Турина Мікеле. З нею Джузеппіна Бахіта прожила три роки у Мірано.

У 1889 році Джузеппіна ознамилася з монахинями з Конгрегації каноссіано, під їх впливом прийняла християнство. В цьому році відмовилася повернутися за наказом її рабовласниці до Африки. Італійська вища світська влада (головний префект Венеції) та вища церковна влада (кардинал Венеції) підтримали Джузеппіну у цьому рішенні, заявивши, що Італія не визнає рабства. Джузеппіна стала вільною людиною і залишилася в Італії. 9 січня 1890 року Джузеппіна охрестилася, при хрещенні отримала ім’я Джузеппіна Маргарита.

8 грудня 1896 року Дзужеппіна прийняла в конгрегації каноссіанок монаші обітниці. З 1902 року працювала у місті Віченца, займаючись благодійністю та вихованням дітей. Після 1910 року стала їздити по Італії, розповідаючи про свій шлях до християнства.

Джузеппіна була беатифікована Іваном Павлом ІІ 17 травня 1992 року, канонізована 1 жовтня 2000 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × three =