Свята Марія Горетті

Свята Марія Горетті

Свята Марія Горетті

Свята мучениця Марія Горетті народилася 16 жовтня 1890 року у Коринальдо, Королівство Італія, померла 6 липня 1902 року у Феррієре ді Конка, Італія). Покровителька дівчат, молоді і жертв згвалтування.

Марія Горетті народилася у багатодітній сім’ї. Батько Марії Луїджі Горетті помер, коли дівчинці було дев’ять років. Сім’я була змушена переселитися у пошуках роботи у поселення Феррере ді Конка, де вони зняли будинок, який поділили разом із сім’єю Серенеллі.

5 липня 1902 року у кімнату, де жила сім’я Горетті зайшов їх сусід Алессандро Серенеллі. Побачивши, що у кімнаті була тільки одна Марія, почав її схиляти до неприпустимих стосунків. Отримавши від Марії рішучу відповідь, він став їй завдавати ножових поранень.

Папа римськийКоли додому прийшла мама, вона побачила доньку,  яка стікала кров’ю. Марія з 14 ножовими пораненнями була доставлена до лікарні, де померла наступного дня після нападу злочинця (6 липня 1902 року). До своєї смерті Марія встигла пробачити свого вбивцю, вона сказала, що хоче його бачити на небесах.

Алессандро Серенеллі був заарештований і засуджений на 30 років ув’язнення. В тюрмі він розкаявся у своєму злочині. Після того, як Алессандро відбув покарання, він відвідав маму Марії і попросив у неї пробачення. Пізніше він став монахом у францисканському ордені капуцинів. Алессандро працював у монастирі садівником до смерті у 1970 році.

27 квітня 1947 року папа римський Пій ХІІ проголосив про початок канонічного процесу беатифікації Марії Горетті, оголосивши її прикладом чистоти.

24 червня 1950 року папа Римський Пій ХІІ канонізував Марію Горетті як святу мученицю. Під час канонізації у Соборі святого Петра у Римі були присутніми мама, брати, сестри Марії Горетті, а також убився Алессандро Серенеллі, який розкаявся у своєму злочині.

На картинах свята Марія Горетті зображується дівчиною з хвилястим волоссям, у селянському або білому одязі, з букетом лілій, які символізують чистоту.

За мотивами біографії святої Марії Горетті у 2003 році було знято художній фільм “Марія Горетті”. Також існує фільм про Марію Горетті “Небо над болотом”, який був випущений у 1949 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × 3 =