Святий Луїджі Гванела

Святий Луїджі Гванела

Святий Луїджі Гванела

Святий Луїджі Гванела народився 19 грудня 1842 року у Камподольчіно, Італія, помер 24 жовтня 1915 року у Комо, Італія. Був священиком, засновником чоловічої монашої конграгації “Служителі Милосердя” і жіночої монашої конгрегації “Доньки Пресвятої Діви Марії”.

Початкову освіту отримав в Пьянеццо, після чого продовжив навчання в колежі міста Комо. Після шести років навчання у коледжі вступив у 1860 році у початкову Духовну семінарію, через два роки був прийнятий у Вищу духовну семінарію в Комо.

26 травня 1866 року став священиком. Був призначений настоятелем у парафію міста Савіньо, де служив протягом семи років. У Савіньо відкрив денну та вечірню школи для молоді. З 1875 по 1878 роки працював у Мілані під керівництвом Джованні Боско. У 1881 році був призначений настоятелем парафії у Піанелло-Ларіо, де заснував дитячий будинок і будинок для старих людей. У той самий час публікує багато релігійних творів, які були присвячені християнському духовному життю, історії Церкви та біографіям святих Католицької Церкви. У 1886 році переїжджає до Комо і засновує там монашу общину, ка стала займатися розумово відсталими та безпритульними дітьми. Ця община з часом стала жіночою монашою конгрегацією “Доньки Пресвятої Діви Марії”.

У 1908 році Луїджі Гванела заснував чоловічу монашу конгрегацію “Служителі Милосердя”.

Під час землетрусу в Калабрії в 1905 році надавав допомогу пострадалим, допомагав також учасникам та жертвам Першої світової війни, за що був нагороджений медаллю владою міста Комо.

Помер 24 жовтня 1915 року у місті Комо. Мощі зберігаються в церкві Святого Серця у місті Комо. 25 жовтня 1964 року папа римський Павло VI беатифікував Луїджі Гванелу. Пам’ять – 24 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × 1 =