Святий Гондульф

Місто МецСвятий Гондульф помер 6 вересня 823 року у місті мец (Франція). Був єпископом міста Мец з 816 або 819 по 822 або 823 роки. Пам’ять – 6 вересня.

Про походження та життя святго Гондульфа до його сходження на єпископську кафедру Меца нічого не відомо. У 816 або в 819 році він був обраний головою Мецської єпархії за наказом імператора Людовика І Благочестивого після того, як місцева кафедра залишалася вакантною з 791 року. Невідомо, що було причиною такої тривалої затримки призначення наступника архієпископа Ангільрамна. Можливо, імператори Карл Великий і Людовик благочестивий використовували прибутки від цієї єпархії для фінансування своєї будівельної діяльності, у тому числі для будівництва нового катедрального собору міста Мец.

Інтронізація єпископа Гондульфа відбулася 28 грудня. Цю церемонію провів архієпископ Тріра Хетті, митрополит дієцезії, в який входила  єпархія Меца. Про діяльність святого Гондульфа відомо небагато. Життєпис Гондульфа називає його “добрим пастирем”, який багато зробив для своєї єпархії, але не повідомляє про ці справи ніяких подробиць. Історики вважають, що він продовжив діяльність своїх попередників, Хродеганга і Ангільрамна, однак, на відміну від своїх попередників, святий Гондульф не отримав від папи римського паллія та титула архієпископа.

У 821 році імператор Людовик І Благочестивий двічі відвідував Мец. У жовтні цього ж року єпископ Гондульф прийняв участь у державному зібранні (асамблеї) Франкської імперії, яке відбулося у Тіонвілі (біля Меца). Тут також відбувся і церковний собор, на якому були присутніми 32 єпископи з Трірської, Майнцської, Кельнської і Реймської дієцезій. На цьому зібранні були прийняті канони, які визначали покарання для осіб, які винні у побитті чи смерті священників і єпископів. Ці постанови собору були затверджені імператором.

При Гондульфі Мец продовжував залишатися одним із головних центрів Франкської держави. Тут почав свою духовну кар’єру святий Альдрік, майбутній єпископ Ле-Мана. Як повідомляє життєпис цього святого, він був другом Гондульфа. Прийнявши біля 821 року рішеня стати священиком, він прибув до Мецу, де був висвячений мецським єпископом на священника. При Гондульфі головним кліриком катедрального храму Меца був Амаларій, бувший єпископ Тріра, один із діячів Каролінгського відродження.

Святий Гондульф помер 6 вересня 823 року у місті Мец і був похований у Горзькому абатстві. Наступником Гондульфа на кафедрі Меца, на прохоання духовенства та жителів міста, імператор Людовик І Благочестивий призначив свого брата Дрого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

twenty − 7 =