Святий Філіп Говард

Святий Філіп ГовардСвятий мученик Філіп Говард народився 28 червня 1557 року у Лондоні, Англія, помер 19 жовтня 1595 року у Лондоні, Англія. Був 20-м графом Арунделом.

Філіп Говард був старшим сином 4 герцога Норфолка Томаса Говарда, триюрідного брата королеви Єлизавети І Тюдор. Філіп Говард був хрещений у палаці Уайтхолл – резиденції англійських королів і був названий на честь свого хресного батька іспанського короля Філіпа ІІ. 1 жовтня 1569 року його батько був заарештований і звинувачений в інтригах проти королівського двору. Томас Говард був страчений у 1572 році, а титул “герцог Норфолк” був конфіскований і не переданий його синові. У 1580 році, незважаючи на засудження його баться, Філіпу було дозволено успадкувати графський титул Арундел після смерті матері.

Святий мученик Філіп Говард

Святий мученик Філіп Говард

Усі рідні Філіпа були католиками і тому під час правління королеви Єлизавети І (яка переслідувала католиків) вони намагалися залишити Англію без її дозволу. 25 квітня 1585 року Філіп Говард був заарештований і ув’язнений у Тауері. Незважаючи на те, що звинувачення у державній зраді Філіпа Говарда не були доведені, він провів у в’язниці 10 років, аж до своєї смерті. Під час ув’язнення він просив королеву дозволити йому побачити свою дружину і сина. Королева сказала, що тільки у випадку, коли він стане англіканським протестантом, він зможе побачити своїх рідних, від цієї пропозиції Філіп відмовився і до кінця життя не зміг побачити рідних людей.

Після його смерті в Англії відразу його почали вшановувати як мученика. Його тіло було поховано у церкві святого Петра, поховання не було урочистим. Через 29 років його вдова і син отримали дозвіл від короля Якова І перемістити тіло Філіпа Говарда у католицьку церкву у місті Арундел, яка донині є місцем паломництва англійських католиків.

25 жовтня 1970 року Філіп Говард був канонізований Іваном Павлом ІІ разом з іншими 40 англійськими та уельськими мучениками. Пам’ять – 19 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

5 × 4 =