Святий Гільом Желонський

Абатство Сен-Гільом-ле-Дезер

Абатство Сен-Гільом-ле-Дезер

Святий Гільйом (Вільгельм) Желонський народився біля 750 року, помер 28 травня 812 року. Також відомий як Гільйом Оранзький. Був графом Тулузи (790 – 806), маркізом Септиманії (801 – 806) із династії Гільємідів (святий Гільом був родоначальником цієї династії).

Гільом – син графа Отена Тьєрі (Теодерика) І і Альдони (Альди) Франкської, доньки Карла Мартелла. Двоюрідний брат та ровесник Карла Великого. У 790 році став графом Тулузи замість Корсона, графа Тулузи, який був захоплений басками в 787 році. Він протистояв спершу баскам, а потім маврам, які розбили Гільома в 793 році на березі ріки Орб біля Нарбона. Але в результаті, зустрічаючи опір, маври були змушені відступити. Пізніше Гільом сам перейшов у наступ, прийнявши участь у відвоюванні Іспанської марки і захопленні Барселони у 801  році, графом якої став його син Бера.

Зустрівши в абатстві Сан-Савен святого Бенедикта Аніанського, з яким був знайомий раніше, Гільом під його впливом заснував у 804 році у долині ріки Желона бенедектинське абатство Сен-Гільом-ле-Дезер, в якому він жив з 806 року. Сини зайняли хороше становище при імператорському дворі. Гільом помер 28 травня 812 року. Був канонізований у 1066 році. Пам’ять – 28 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

12 − eight =