Свята Ірма Гріво

Храм у Тайюані

Храм у Тайюані

Свята мучениця Ірма Гріво (монаше ім’я – Марія Герміна Ісуса) народился у 1866 році у місті Бон, Франція, померла 9 липня 1900 року у місті Тайюань, провінція Шаньсі, Китай). Монахиня з жіночої монашої конгрегації “Францисканки Місіонерки Марії”.

У 1894 році Ірма Гріво вступила до монашої конгрегації “Францисканки Місіонерки Марії”, прийнявши ім’я Марія Герміна Ісуса.

У 1898 році єпископ Франциск Фоголла, який займався місіонерською діяльністю в Китаї, подорожував по Європі, розповідаючи про життя китайської Католицької Церкви, єпископ шукав бажаючих поїхати на місію в цю країну. Будучи в Турині на міжнарожній виставці, яка була присвячена китайській кульутрі, Франциск Фоголла познайомився там із засновницею конгрегації “Францисканки Місіонерки Марії” Оленою Марією де Шаппотен, яка сказала, що декілька монахинь можуть поїхати до Китаю. На місію поїхала невелика група священиків і монахинь, серед яких була і Марія Герміна Ісуса. Будучи на місії в Тайюані, Марія Герміна Ісуса займалася катехизацією, доглядала за бідними та сиротами.

У 1899 – 1900 роках у Китаї було іхетуанське повстання боксерів, під час якого постраждало багато китайських християн. Марія Герміна Ісуса була заарештована повстанцями за наказом губернатора провінції Хебей Юй Сяня разом із групою католиків і засуджена до страти. Марію Герміну Ісуса було страчено 9 липня 1900 року.

Марія Герміна Ісуса була беатифікована 27 листопада 1946 року Пієм ХІІ і канонізована 1 жовтня 2000 року Іваном Павлом ІІ разом з групою 120 китайських мучеників. пам/ять – 9 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

5 − 2 =