Святий Стефан Грелевський

Святий Стефан Грелевський

Святий Стефан Грелевський

Блаженний мученик Стефан Грелевський народився 3 липня 1898 року у селі Двікози, Польща, помер 9 травня 1941 року у концентраційному таборі Дахау. Священик, педагог, польський письменник, журналіст. Входить в число 108 блаженних польських мучеників, які були беатифіковані Іваном Павлом ІІ під час його відвідин Варшави 13 червня 1999 року.

З початку німецької окупації Польщі став викладати у підпільній семінарії, за що був заарештований 24 січня 1941 року разом із своїм братом Казимежом Грелевським. Стефана відправли в концентраційний табір Освенцим, пізніше його перевели до концентраційного таботу Дахау, де він загинув від голода 9 травня 1941 року.

Стефан Грелевський переклав на польську мову твори німецьких богословів Карла Адама “Ісус Христос”, Адольфа Бертрама “Харизми душі і пастирське служіння” і “На службі Католицької Акції”. У 1937 році Стефан Грелевський видав книгу “Протестантське всення і релігійні секти у Польщі”. Опублікував багато статей на богословські теми у польських періодичних виданнях «Mały Dziennik», «Kurier Warszawski», «Słowo Narodu», «Przewodnik Katolicki», «Ateneum Kapłański». У 1930 році заснував журнал «Prawda Katolicka», він був головним редактором цього журналу до 1935 року. У 1933 році приймав участь в організації в Радомі Євхаристійного конгресу.

13 червня 1999 року був беатифікований Іваном Павлом ІІ разом з іншими польськими мучениками Другої світової війни. Пам’ять – 12 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × five =