Святий Віталій Міланський

Святий Віталій є покровителем катедрального собору у Себу на Філіпінах

Святий Віталій є покровителем катедрального собору у Себу на Філіпінах

Святий мученик Віталій Міланський – жив у IV столітті у Мілані. На його честь споруджена церква Сан-Віталі у Равенні. Пам’ять – 28 квітня.

Дружиною святого Віталія була мучениця Валерія, а їх дітьми – мученики Гервасій та Протасіій. Віталій був заможним жителем Медіолана. У брошурі Філіпа, яка була знайдена разом з тілами двох дітей на кладовищі Святого Амброзія у 396 році вказано, що він був солдатом. Згідно з цим документом, Віталій супроводжував суддю Паоліно в подорожі з Мілана до Равенни. У Равенні суддя наказав катувати і стратити лігурійського лікаря Урсіцина, який визнав, що він є християнином. Віталій наблизився до лікаря і допоміг йому зустріти катування, відкрито переконуючи бути твердим у вірі під час катувань. Також він його поховав. Відкрито визнавши себе християнином, Віталій зазнав тортур, після чого був похований заживо (засипаний камінням. Час мучеництва Віталія відноситься різними дослідниками до гонінь Нерона або Марка Аврелія.

Базиліка святого Віталія у Равенні була освячена у 548 році, цей храм приаячений також двом його синам – Гервасію і Протасію. В цій базилці боковий вівтар присвячений Святому Урсицину. В базиліці святого Аполлінарія у Равенні на мозаїці зображений Святий Віталій, два його сина і його дружина Валерія.

День святого Віталія святкують 28 квітня. Найвідоміша церква, яка носить його ім’я – базиліка святого Віталія у Равенні (так звана Сан-Вітале), яка споруджена на місці мучеництва святого. Храми, які освячені на честь святого Віталія, знаходяться також у Римі (освячена на честь Віталія, Валерії, Гервасія і Протасія папою Іннокентієм І), у Фаенці, Ріміні, Комо, Феррарі, Венеції, Вероні і в Задарі (Хорватія). Святий Віталій – небесний покровитель італійських міст Гранароло і Маріттіми (район комуни Дізо), американского города Тибодо, який знаходиться у штаті Луїзіана (його покровителем є Віталій та Валерія). Святий Віталій є покровителем катедрального собору Себу (Філіпіни).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three + five =