Святий Альбан Майнцський

Зображення святого Альбана Майнцського

Зображення святого Альбана Майнцського

Святий мученик Альбан Майнцський помер в 406 році, пам’ять 21 червня. Альбан Майцський вважається цілителем епілепсії, кам’яної хвороби, грижі. Альбан жив в часи переселення народів, коли люди були в розпачі від політичних та економічних змін, яким вони не могли протистояти. Язичництво ще існувало, однак воно відмирало під тиском християнського життєствердження.

Життя

Альбан Майнцьський був грецьким священиком з осторова Наксос в Егейському морі, сюда його вигнали аріани. В часи імператора Феодосія І разом з подорожуючи єп.Феонестом і муч.Уросом він навідався до Медіолана (Мілана). Після того, як Урос мученицьки помер в Аості (біля 385 року) Альман Майнцьський і Феонест прийшли до міста Майнц (в римський час його називали Могонціаком), де почали євангельську проповід серед галлів (біля 404 рок). При взятті міста вандалами Альбану Майнцському відрубали голову.

Вшанування святого Альбана

Вшанування Альбана Майнцтського особливо поширилося в епоху Каролінгів, в ХІ столітт з’явилися храми в Намюрі, Базелі, канонік Гоцвін у місті Майнц написав “Страсті святого Альбана”, які були доповнені майнцським архієпископом Зігфрідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × 1 =