Святий Рафаель Арнаїс Барон

Святий Рафаель Арнаїз Барон

Святий, монах ордену трапістів, Рафаель Арнаїс Барон народився 9 квітня 1911 р. в місті Бургос, Іспанія, упокоївся 26 квітня 1938, м. Сан-Ісідро-де-Дуеньяс (26 квітня – день пам’яті).
Народився в м.Бургос в релігійній сім’ї інженера Рафаеля Арнаїса і журналістки Мерседес Барон. У 9-літньому віці розпочав навчання в єзуїтському коледжі. У 1923 р. сім’я переїхала в Ов’єдо, де Рафаель продовжив навчатися в місцевих єзуїтів. Також він займався живописом в художника Еухеньо Тамайо і сам малював картини.
В 1929 р. став бакалавром, вирішив поступити на архітектурний факультет в Мадриді. Готуючись до поступлення, він жив в Авілі в релігійній сім’ї свого дядька, під впливом якого він Рафаель створив декілька вітражів для місцевої церкви і задумався задумуватися про монаше покликання. Дядько порекомендував юнакові траппістський монастир Святого Ісидора в Сан-Ісідро-де-Дуеньяс біля Паленсії, в жовтні 1930 р. Рафаель вперше відвідав цей монастир. Після закінчення архітектурних курсів, він пройшов військову службу і попросив, щоб його прийняли в монастир.
15 жовтня 1934 року був прийнятий в новіціат під іменем Марія Рафаель. Через декілька місяців в нього різко погіршилося здоров’я, лікарі виявили в нього важку форму діабету. Йому було наказано повернутися до сім’ї в Ов’єдо. Невдовзі, коли стан здоров’я Рафаеля став кращим, він повернувся до монастиря, але як послушник, оскільки стан здоров’я йому не дозволяв дотримуватися строгого уставу трапістів у повній мірі. В 1936 р. був призваний до франкістської армії у зв’язку з громадянською війною, але не воював через стано здоров’я.
У 1938 р. хвороба Рафаеля привела його до смерті. Перед смертю абат монастиря дозволив отцю Рафаелю носити одяг монаха трапіста і чорний скапулярій (довга чорна матерія із проріззю для голови) на знак того, що він є повноцінний монах общини. Рафаель Арнаїс Барон помер 26 квітня 1938 р. у віці 27 років. Був похований спершу на монастирському кладовищі, потім його останки перенесли в монастирську каплицю.
Рафаель Арнаїс Барон став прикладом траппістської духовності і смирення. Він терпляче переносив випробування – війну, важку хворобу, неможливість принести бажані монаші обіти. Він є автором декількох духовних творів .
Рафаель Арнаїс Барон був беатифікований Іоанном Павлом ІІ 27 вересня 1992 року і канонізований Бенедиктом ХVІ 11 жовтня 2009 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eighteen + 2 =