Святий Гермок

Корнуол

Корнуол

Святий Гермок помер у VI столітті. Просвітитель Корневільський (Корнуольський), пам’ять – 6 травня, 24 липня. Святий Гермок був братом або далеким родичем святої Бреаки.

Ірландський єпископ Гвінейр, почувши про те, що значна частина жителів Корнуола є язичниками, відправився туди з проповіддю. Ця місія завершилася катастрофою для святого Гвінейра і його товаришів, які були вбиті на тому місці, де сьогодні стоїть парафіяльна церква святого Гвінейра. В той час язичниками правив вождь Теудар, чия фортеця на Рів’єрі зараз знаходиться під шаром піску в Хейл Таунс. Учні святого Патрика після загибелі Гвінейра спорядили нову групу місіонерів для проповідування серед жителів Корнуолу. Святий Гермок (Гермое) був одним із тих, хто разом із святою Бреакою прийняв участь в цьому поході.

Місіонери висадилися біля містечка Сент-Івс, але ще до того, як вони наблизилися до берега, на них напали язичники теудара. Багато місіонерів були вбиті в Конетконії і в наш час поховані під Хейл Таунсом. Святому Гермоку вдалося втекти і він опинився у безпеці на південній стороні Трегоннінга, можливо, в корнуольському клані, який чинив опір владі Теудара. Там, піля сорока днів посту і молитви заснував і освятив поселення, в якому розміщується стародавня церква святого Гермока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen − nine =