Свята Гвладіс

Свята Гвладіс

Свята Гвладіс

Свята Гвладіс верх Бріхан померла в 500 або в 523 році. Була валлійської королевою. Пам’ять – 29 березня.

Свята Гвладіс верх Бріхан (варіанти імені – Гладіс, Клавдія) була донькою святого Брахана, дружиною короля святого Гвінліу і матір’ю уельського святого Кадока Премудрого.

Середньовічний життєпис святого Кадока, який був складений біля 1100 року Ліфрісом і життєпис святого Гвінліу, який був складений біля 1120 року, зберігають деталі життя святої. Свята Гвладіс згадується у списках шотландських королів.

Про святу Гвладіс, яка була наполовину ірландкою, відомо набагато більше, ніж про інших дітях святого Бріхана. В неї закохався святий Гвінліу, корль Гвінллуга (Південний Уельс). Згідно із “Життям святого Кадока”, коли батько не благословив Гвладіс перед заміжям, Гвінліу з трьомастами товаришами викрав її з Талгарта. Зав’язалася битва, яка була зупинена лишень завдяки втруючанню короля Артура, Кея і Бедів’єра, які з військом стали на захист на боці Гвінліу. Це стало після того, як Каю вдалося вмовити Артура не викрадати Гвладіс самому. Згідно із “Життям святого Гвінліу” цієї битви не було і одруження пройшло мирно.

У Гвладіс народився син, святий Кадок, а також інші діти, всі були святими – Кінідр, Бугі, Ківіу, Махес, Глівіс ІІ, Егвін.

Завдяки святому Кадоку і святій Гвладіс святий Гвінліу припинив грабіжницькі походи і намагався спокутувати свої гріхи. Святий Гвінліу став відлюдником, його келія була на тому місці, де зараз є Стоу Хілл у Ньюпорті (Південний Уельс). Свята Гвладіс жила на Стоу Хілл разом із своїм чоловіком. Згодом свята Гвладіс заснувала келію біля Пенкарна в місцевості Бассалег, яка була неподалік від Понт-Еббу, там є джерело, яке називається її іменем. Можливо, храм святого Василія у місцевості Бассалег був після спорудження освячений на її честь.

Потім вона перенесла своє житло до Капел Уладіс у місцевості Геллігайр. Сьогодні найбільший храм, який освячений на її честь, знаходиться у Баргойді. Вважається, що свята Гвладіс похована неподалік від містечка Понт-Еббу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 + fourteen =