Святий Геральд Бразький

Вівтар з мощами святого Геральда Бразького

Вівтар з мощами святого Геральда Бразького

Святий Геральд Бразький народився у першій половині ХІ століття у місті Каор, помер 5 грудня 1109 року у Вілла-Пока-ді-Агіар, Португалія. Був архієпископом міста Брага, бенедектинець, архієпископ архієпархії міста Брага. Геральд Бразький є покровителем міста Брага.

Геральд був монахом бенедектинського монастиря в місті Муссак (Франція). Якось монастир відвідував єпископ Толедо, йому сподобався григоріанський спів монахів. Він попросив Геральда поїхати з ним до Толедо, щоб навчити співаків церковного хору цього співу.

В 1096 році в місті Толедо Геральд став єпископом. Папа римський призначив Геральда єпископом в єпархію міста Брага. Гераль розпочав відновлювати зруйновані храми його єпархії, які постраждали під час мусульманського панування. Також Геральд споруджував школи, реформував богослужіння і ввів григоріанський спів у своїй єпархії.

Геральд приймав участь в утворенні першого незалежного Португальського графстава, за підтримкою він відправився в 1100 році до Риму до папи римського Пасхалія ІІ. У 1103 році він здійснив повторну подород до Риму, щоби отримати від римського папи підтвердження на юрисдикцію архієпископа Браги над деякими єпархіями Галіції та Португалії.

Геральд помер в 1108 році в місті Віла-Пока-ді-Агіар, куди він приїхав, щоби освятити церкву.  Мощі святого Геральда знаходяться в місті Брага, в капелі святого Геральда при соборі Браги. Пам’ять – 5 грудня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

15 + eight =