Свята Катерина Марія Дрексель

Свята Катерина Марія ДрексельСвята Катерина Марія Дрексель народилася 26 листопада 1858 року у місті Філадельфія, штат Пенсільванія (США), померла 3 березня 1955 року у місті Корнуелс Хейтс-Еддінгтон, штат Пенсільванія (США). Боролася проти расової сегрегації в США. Для проповідування християнства, а також для захисту прав індіанців заснувала жіночу монашу конгрегацію “Сестри Святого Причастя”. Катерина Марія Дрексель – друга свята США (першою була Анна Сетон). Пам’ять – 3 березня.

Катерина Марія Дрексель була другою донькою банкіра, після смерті якого вона отримала у спадок багато грошей. Вона відвідала західні штати США, де побачила бідність корінних американців (індіанців), вона у 1887 році заснувала для індіанців початкову школу святої Катерини у місті Санта-Фе (штат Нью-Мексіко).

Під час відвідин у Римі папи римського Лева ХІІІ просила його направити місіонерів для пастирської роботи серед індіанців. Лев ХІІІ дав апостольське благословіння Катерині Марії Дрексель займатися місіонерською діяльністю серед корінних народів, які проживають у США, а також серед афроамериканців.

12 лютого 1891 року Катерина Марія Дрексель організує жіночу конгрегацію “Сестри Святого Причастя” для роботи серед негрів та індіанців. За власні кошти заснувала багато шкіл для індіанців в районі ріки Місісіпі і для негрів в південних штатах США.

У 1925 році заснувала Університет у Новому Орлеані. У багатьох штатах США спорудила багато каплиць, церквів та монастирів для монахинь конгрегації, які вона заснувала.

У 1935 році перенесла сердечний приступ і була змушена залишити керівництво конгрегацією. Померла 3 лютого 1955 року у віці 96 років у жіночому монастирі святої Єлизавети в місті Бенсалем, штат Пенсільванія (США).

Катерина Марія Дрексель боролася проти расової сегрегації та соціальної нерівності. 20 листопада 1988 року вона була беатифікована Іваном Павлом ІІ, а 1 жовтня 2000 року – канонізована.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × five =