Святий Антоній Падуанський

Реконструкція вигляду святого Антонія Падуанського по черепу

Реконструкція вигляду святого Антонія Падуанського по черепу

Святий Антоній Падуанський народився 15 серпня 1195 року у португальській столиці Лісабон, помер 12 червня 1231 році в італійському місті Падуя. Католицький святий, один із найвизначніших членів ордену францисканців, багато проповідував.

Молодість

Народився Антоній у 1995 році в сім’ї знатного рицаря Мартина де Буйона. При хрещенні йому дали ім’я Фернандо, батько готував його до військової кар’єри, однак ще будучи підлітком, хлопчик вступив до лісабонського монастиря регулярних каноніків (відгалуження августинців) святого Вікентія.

Святий Антоній Падуанський

Святий Антоній Падуанський

Юнак прожив декілька років відлюдницьким життям у монастирі. Він прагнув спілкуватися з людьми, проповідувати Євангеліє. У 1212 році батько загинув у битві з маврами біля Лас-Навас-де-Толоса. Невдовзі надійшла звістка про мученицьку смерть п’ятьох францисканців у Марокко, з якими святий позайомився, коли вони були у Лісабоні. Фернандо переосмислив своє життя і в 1220 році залишив монастир та орден регулярних каноніків і перейшов до францисканців під новим ім’ям Антоній.

Оскільки святий мріяв про мучеництво, він вирішив супроводжувати одного францисканця у Марокко для поширення християнства серед мусульман. Однак в Африці Антоній захворів і ченці повернулися до Європи. На морі корабель потрапив в шторм і його прибило до Сицилії. Антоній відтоді до кінця життя залишався в Італії.

В Італії

В Антоній познайомився на францисканському генеральному капітулі із засновником ордену Франциском Асизьким. Потім оселився в монастирі Монте-Паоло біля міста Форлі, де переміг на турнірі ораторів. Після цього він поїхав на навчання до знаменитого богослова Фоми Галлона, після чого став викладачем Болонського університету.

Базиліка святого Анонія у Падуї

Базиліка святого Анонія у Падуї

Після навчання на францисканському капітулі Франциск Асизький доручив Антонію проповідувати в північній Італії, міста якої наполонила катарська єресь. Антоній чудово справився у місті Ріміні, люди якого навернулися до Церкви. Після північноіталійських міст святий проповідував у південній Франції, він мав успіх навіть у Тулузі, яка належала альбігойському лідеру Раймону Тулузькому.

У 1224 році Антоній став настоятелем монастиря ордену Францисканців біля міста Ле-Пюі. Він був обраний провінціалом південної Франції, згодом – провінціалом південної Італії, де велася війна між гвельфами і гібеллінами, крім того окремі князі воювали один з одним. Мистецтво переконання святий Антоній використовував для встановлення миру. Він прийшов переконувати жорстокого італійського тирана Еццеліно ІІ да Романо, після розмови у його замку той відпустив полонених, що були в нього ув’язнені.

Папа Григорій ІХ хотів бачити Антонія в Римській курії, але святий вирішив залишися в Падуї, де і пройшов решту свого земного шляху, який закінчився у 1231 році.

Вшанування

Канонізація Святого Антонія відбулася через рік після смерті – в 1232 році. Ще через рік, у 1263 році його мощу перенесли в базиліку святого Антонія, яка спеціально була споруджена жителями Падуї. При перенесенні мощей виявилося, що язик та голосові зв’язки Антонія були цілими і не зотліли.

У 1946 році Папа Пій ХІІ проголосив святого Антонія учителем церкви. Він вважається покровителем Падуї та Лісабона, на його честь названо місто Сан-Антоіо в США, а отже, він є покровителем і цього міста. Також він є покровителем бідних і тих, хто подорожує. Вираз “хліб святого Антонія” означає пожертву на бідних. Є жіноча монаша конгрегація, яка займається благодійністю, називається “сестри святого Антонія”. Пам’ять – 13 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 − 11 =