Святий Маріан Гурецький

Святий Маріан Гурецький

Святий Маріан Гурецький

Блаженний мученик Маріан Гурецький народився 2 травня 1903 році у місті Познань (Польща), помер 22 березня 1940 року у концентраційному таборі Штуттгоф (польща, поблизу Гданська). Був священиком, входить в число 108 блаженних польських мучеників, які були беатифіковані Іваном Павлом ІІ під час його відвідин Варшави 13 червня 1999 року.

У віці 17 років Маріан Гурецький приймав участь добровольцем у польсько-радянській війні. Після війни продовжив навчання в гімазії і після здачі екзаменів вступив до Вищої Духовної семінарії у місті Познань. 1 липня 1928 року став священиком, після чого служив вікарієм у парафії міста Лешно, потім виконував обов’язки префекта у педагогічному училищі. У 1933 році був направлений до міста Данціг, де займався пастирською діяльністью серед місцевих поляків.

1 вересня 1939 року був заарештований і наступного дня його відправили до концентраційного табору в Штутгофі. 21 березня 1940 року у Великий Четвер провів у концтаборі для в’язнів літургію. Наступного дня був розстріляний разом з 66 ув’язненими (серед них був священик блаженний Броніслав Коморовський).

13 червня 1999 року був беатифікований Іваном Павлом ІІ разом з іншими польськими мучениками Другої світової війни. Пам’ять – 12 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 × two =