Святий Мельхіор Гродецький

Святий Мельхіор Гродецький

Святий Мельхіор Гродецький

Святий мученик Мельхіор Гродецький народився у 1584 році у місті Тешин (Священна Римська імперія, сьогодні Цешин, Польща), помер 7 вересня 1619 року у Кошице, Словаччина). Єзуїт, покровитель єпархії Острава-Опави.

У 1602 році Мельхіор Гродецький навчався у Відні в єзуїтському коледжі, після закінчення якого у 1603 році вступив до монашого ордену єзуїтів. У 1605 році Гродецький прийняв монаші обітниці у Брно, після чого викладав у школах міста Ческе-Будеєвіце.

У 1614 році закінчив Празький Університет, у якому навчався теології. У цьому ж році став священиком.

Після початку Тридцятилітньої війни Мельхіор Гродецький служив військовим капеланом у польському та чеському війську біля Кошице. Коли угорський князь Дьєрдь І Ракоці захопив Кошице, капеллан Гроцецький був захоплений у полон. Його звинувати у зраді і катували, щоб він зрікся християнської віри. Гродецького засудили до страти.

15 січня 1905 року Мельхіор Гродецький був беатифікований Пієм Х разом з іншими двома єзуїтами Штефаном Понграцем і Марко Крижевчаником і був канонізований Іоанном Павлом ІІ 2 липня 1995 року. Пам’ять – 7 вересня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

six + 16 =