Святий Віргілій

Святий Віргілій

Святий Віргілій

Святий Віргілій (Віргілій Зальцбурзький) народився біля 710 року в Ірландії, помер 27 листопада 784 року у Зальцбурзі, Австрія). Був настоятелем Зальцбурзького абатства святого Петра, місіонером, просвітителем Карінтії.

Віргілій народився в Ірландії у знатній сім’ї, був монахом, а потім настоятелем монастиря Ахабо біля Дубліна. Був добре освічений, особливо добре знав точні науки, за що його іноді називали Віргілій Геометр. Ірландія була у VIII столітті найголовнішим монастирським цнтром і батьківщиною великих проповідників, багато з них розповсюджували християнство у континентальній Європі, в тому числі і Віргілій. Отримавши підтримку у майордома франків Піпіна Короткого, Віргілій у 745 році відправився до Зальцбурга, який був на кордоні християнського світу, і став настоятелем бенедектинського монастиря Святого Петра, який був заснований за 40 років до того святим Рупертом.

Віргілій успішно продовжував справу святого Руперта, розгорнувши активну місіонерську діяльність у краї. Крім германських племен об’єктом місії Зальцбурга стали також слов’яни Карінтії, помічних Віргілія єпископ Модест спорудив багато християнських храмів у слов’ян, а також за 80 років до Кирила і Мефодія зробив перші спроби перекладу  на слов’янську мову богослужбових і біблійних текстів.

У ході християнізації альпійського регіону у Вергілія був конфлікт із святим Боніфацієм з питання про хрещення. Рівень освіти деяких священиків був настільки низьким, що вони не могли правильно вимовити на латинській мові хрещальну формулу “Хрещу тбе во ім’я Отця і Сина і Святого Духа”. Боніфацій вважав, що людей, які хрещені із вимовою неточної формули, слід перехрещувати. Віргілій наполягав на дійсності такого таїнства. Суперечка була вирішена папою Захарієм, який підтвердив правоту Віргілія.

У 774 році під керівництвом Вергілія було завершено будівництво базиліки в Зальцбурзі, яка потім була перебудована у катедральний собор.

Помер святий Віргілій у 784 році у Зальцбурзі. Вважається поряд із святим Рупертом святим покровителем Зальцбурга, статуї Руперта і Віргілія встановлені на вході в міський катедральний собор. Пам’ять – 27 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × five =