Святий Генрік Глебович

Святий Генрік Глебович

Святий Генрік Глебович

Блаженний Генрік Глебович народився 1 липня 1904 року у Гродно, Гродненська губернія Російської імперія (сьогодні Білорусія), помер 9 листопада 1941 року у Борисові, Мінська область, Білоруська Радянська Соціалістична Республіка, Радянський Союз). Входить в число 108 блажених польських мучеників, які були беатифіковані Іваном Павлом ІІ під час його відвідин Варшави 13 червня 1999 року.

Народився 1 липня 1904 року у Гродно (зараз – республіка Беларусь). Початкову школу закінчив в Оренбурзі, де був на засланні його батько. В серпня 1921 року його сім’я повернулася до Гродно. У вересні 1921 року поступив до духовної семінарії у Вільно (тепер – Вільнюс). Духовну семінарію закінчив у 1924 року, цього ж року поступив у Люблінський Католицький Університет. На третьому курсі навчання, у 1927 році був висвячений на священика. У 1928 році отримав наукову ступінь доктора теології, наступного року став доктором філософії.

З 1930 по 1936 роки викладав в Університеті та Духовній семінарії у Вільно. В цей же час займався пастирською роботою зі студентами, був редактором католицького щомісячного видання “Pax” (“Мир”). Одночасно був настоятелем декількох католицьких парафій, які розміщені поблизу Мінська.

З під час окупації Мінська посперечався з німецькою окупаційною владою, через що його заарештувало гестапо. 9 листопада 1941 року був розстріляний у лісі біля міста Борисів білоруськими колабораціоністами (німецька окупаційна влада дала санкцію на розстріл).

13 червня 1999 року був беатифікований Іваном Павлом ІІ разом з іншими польськими мучениками Другої світової війни. Пам’ять – 12 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seventeen + 6 =