Післямова до книги “Туринська Плащаниця у світлі Інтернету”

Монсеньйор Чезаре Нозілья, туринський архієпископ молиться перед Плащаницею

Монсеньйор Чезаре Нозілья, туринський архієпископ молиться перед Плащаницею

Дорогий читачу! Прочитавши цю книгу, Ти напевно перебував у святковому піднесеному настрої. Адже в наш час не завжди можна зустріти публікацію, яка присвячена одній з найбільших загадок історії, і поєднує глибокий професіоналізм науковця з вірою. Не заперечуємо, що віра є даром від Бога, однак на порозі ХХІ століття віра мусить враховувати останні наукові досягнення. А жоден інший предмет науки не був так пристрасно атакований, як цей невеликий шмат Полотна, не народжував стільки думок, теорій, не викликав стільки пристрасті вже понад 100 років!

Післямова до книги “Туринська Плащаниця у світлі Інтернету”

Книга Олександра Федоріва вигідно відрізняється від інших публікацій про Туринську Плащаницю саме тим, що сумлінний опис, історичний екскурс поєднані з глибоким науковим аналізом. В науковий обіг введено матеріал Інтернету – чи не вперше у вільній незалежній Україні! І це не просто данина часу, а вимушена необхідність, адже в комп’ютерний вік наукові дослідження без Інтернету стають неможливими.

Доля немов би випробовувала автора: була закрита кафедра історії стародавнього світу і середніх віків в університеті, де він навчається, через рік закрита спеціалізація “Історія Церкви в античний час і середньовіччя”, вийшов на пенсію і залишив ВУЗ, але автор все переборов, в результаті Ти маєш можливість тримати в руках цю книгу. Зустрілись ми ще з однією проблемою: досі не існує юридичних норм щодо використання матеріалів Інтернету. Але автор намагався цитувати ці матеріали, як звичайні наукові публікації, а якщо при цьому порушив ті чи інші юридичні норми – вся відповідальність падає на наукового керівника.

Прискіпливий читач віднайде, переконаний, не так вже і багато недоліків (не помиляється лише той, хто нічого не робить!), але прошу мати на увазі юний вік науковця і те, що дана книга є першою його науковою розвідкою. Я переконаний, що з такою наполегливістю та працездатністю перед Олександром Федорівим – велике майбутнє.

Проф. Заборовський Я.Ю.

травень 2000 р. м.Івано-Франківськ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

twenty − 11 =