Свята Анна Ван

Провінція Хебей

Провінція Хебей

Свята мучениця Анна Ван народилася у 1886 році у провінції Хебей, Китай, померла 22 липня 1900 року у провінції Хебей, Китай. Була донькою свято Люції Ван Ван.

У другій половині ХІХ століття у Китаї були сильні антихристиянські настрої, особливо сильно християни переслідувалися в 1899 – 1901 роках під час повстання боксерів, коли було убито понад 30 тисяч християн. 21 липня 1900 року повстанці заарештували католиків із села Вей, де жила Анна Ван. Відразу ж після арешту був страчений Йосип Ван Юймей, який був одним з керівників католицької общини в селі. Також була заарештована і Анна Ван разом з Люцією Ван Ван та її сином Андрієм Ван Тяньцином. Наступного дня, 22 липня перед ними поставили вибір – або зберегти життя, відмовившись від Христа, або померти. Анна Ван залишилася вірною своїй християнській вірі і була страчена повстанцями у той самий день.

Анна Ван була беатифікована 17 квітня 1955 року Пієм ХІІ разом з французьким місіонером Леоном Мангеном і канонізована 1 жовтня 2000 року Іоанном Павлом ІІ разом з групою 120 китайських мучеників. Пам’ять – 9 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × 5 =