Святий Габін

Базиліка святого Габіна в Порто-Торрес

Базиліка святого Габіна в Порто-Торрес

Святий Мученик Габін помер у 295 році. Пам’ять – 19 лютого. Святий Габін або Гавіній Римський був братом папи римського Гая, родичем імператора Діоклетиана, був батьком святої Суссани. Був священиком. За однією версією, помер у римській тюрмі від голоду, за іншою версією, йому відрубали голову за відмову зробити язичницьке жертвоприношення. Мощі святого Габіна знаходяться у Ліоні, у храмі святої Трійці.

Ще один святий мученик Габін був серед турристанських мучеників, серед яких були святі Габін, Прото та Януарій, вони загинули біля 300 року нашої ери. Пам’ять турристанських мучеників – 30 травня. Святий Габин прийняв мученицьку смерть в Порто-Торрес, який в давнину називався Турріс (Сардинія, Італія) приблизно в 300 році, про що згадується у Римському мартиролозі. Святий Габін був воїном, який стеріг священика Прото та диякона Януарія, яких ув’язнили за те, що вони були християнами. Габін став християнином, всі троє померли як мученики.

Кожен рік 3 травня три дерев’яні статуї, які представляють трьох мучеників, піднімаються над процесією, яка йде від базиліки святого Габіна, найбільшого і найстарішого романського храму Сардинії, до маленької церкви, де знаходяться три вирізані з каменю могили часів Римської імперії. Там статуї знаходяться до П’ятидесятниці. Маленька церква стає місцем паломництва до часу повернення статуй до базиліки разом з іншою процесією вечером на П’ятидесятницю, після чого церква залишається закритою до наступного 3 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 − twelve =