Святий Едмунд Арроусміт

Святий Едмунд Арроусміт

Святий Едмунд Арроусміт

Святий мученик Едмунд Арроусміт народився в 1585 р. в Ланкаширі, був страчений 28 серпня 1628 року, пам’ять – 25 жовтня. Святий Едмунд через приналежність до католицької церкви вважався державним зрадником в Англії. Тому він загинув особливо мученицькою смертю – повішання, випотрошення нутрощів та четвертування.

Життя святого Едмунда Арроусміта

Портрет Едмунда Арроусміта невідомого художника 18 століття

Портрет Едмунда Арроусміта невідомого художника 18 століття

Едмунд походив із сім’ї англійських аристократів-землевласників. Один з родичів мами Едмунда Майлз Джерард став мучеником і є католицьким блаженним. Сім’я святого Едмунда були католиками, за що постійно піддавалися репресіями з боку англійської влади. В 1605 році Едмунд почав навчатися в католицькій семінарії у французькому місті Дуе. В 1612 році став священиком в Аррасі, після чого таємно проводив пастирську діяльність серед католиків Ланкашира.

В 1622 році був вперше арештований англійською владою, однак був разом з іншими католицькими священиками помилуваний. В 1624 році святий Едмунд став єзуїтом, його за доносом арештували в 1628 році і стратили цього ж року 28 серпня в замку Ланкастера. Едмунд Арроусміт оголошений блаженим в 1929 році Пієм ХІ, в 1970 році його оголосив святим Павло VI із групою 40 англійських та уельських мучеників. Святі мощі Едмунда зберігаються в католицькому храмі святого Освальда в м.Аштон-ін-Амкерфільд (Англія).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × 5 =