Свята Христина

Свята Христина Тирська

Свята Христина Тирська

Є багато святих під ім’ям Христина, у Христини багато небесних покровительок – Христина Персидська, Христина Тирська, Христина Кесарійська, Христина Дивовижна.

Персидська Христина відома з VI століття, про її життя ми знаємо дуже мало, вона була насмерть забита батогами за ісповідування християнства.

Христина Тирська

Свята Христина Тирська (Христина Больсеньська) жила на рубежі ІІ і ІІІ ст., її батько був язичником, готував свою доньку, щоб вона стала язичницькою жрицею. Коли Христина молилася ідолам, вона отримала осяянням Святим Духом і через послання ангела навернулася до християнства. Вона продала коштовні ритуальні язичницькі речі і гроші роздала бідним. Ії за це язичники намагалися спалити у вогні, коли це не вдалося, її застрелили з лука.

Христина Римська

В католиків є свята Христина, яка походила з римської знаті, за визнання христової віри її втопили в озері біля м.Рим, пам’ять – 24 липня (6 серпня).

Христина Кесарійська

Свята Христина Кесарійська

Свята Христина Кесарійська

Свята мучениця Христина Кесарійська померла в 288 або 300 році під час гонінь імператора Діоклетиана, пам’ять – 6 (19) лютого. Вона разом із своєю сестрою Калістою ісповідували християнство, однак зреклися віри через страх покарання. Коли вони за наказом правителя Саприкія намагалися вмовити святу муч.Дорофею принести жертву язичницьким ідолам, вона через стійкість Дорофеї покаялися і навернулися до праведної віри. Їх стратили у просмоленій бочці за те, що вони покаялися перед Господом і були вірними йому до кінця.

Христина Бельгійська

Католицька свята Христина Дивовижна, відома ще під іменем Христина Бельгійська, народилася в 1150 році в провінції Брюстем біля м.Льєж, померла у 1224 р., день пам’яті – 24 липня. У 15 років Христина стала сиротою, в 22 роки вона захворіла і стала нерухомої, її прийняли за мертву. Коли її відспівували, вона ожила і в пориві видерлася на церковний дах. Свята Христина розповіла, що подорожувала пеклом, чистилищем та раєм, вона не захотіла залишатися в раю, оскільки вирішила, що її місією буде повернутися з молитвами до людей і допомогти їм уникнути пекла і потрапити до раю.

Cristina_Bolsena

Свята Христина Больсенська

Її тіло і розум змінилися, вона любила ліс, скелі, старовинні башти, занурювалася в холодну воду, брала в руки гарячі вуглини. Людей уникала, жила на милостиню. Вона оселилася в монастирі святої Катерини в Сент-Тронді, де вшановували як святу, до неї за порадою ішли найзнатніші люди. Деякий час жила у фортеці Лун, померла в монастирі св.Катерини, мощі в 1231 році перенесли в Нонгеймелен, в 1249 році повернулися в Сен-Тронд, де перебувають до сьогоднішнього дня в редемптрористському храмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × three =