Свята Батільда

Пам'ятник святій Батильді, королеві франків

Пам’ятник святій Батильді, королеві франків

Франкська королева свята Батільда (варіанти імені – Балтільда, Болдхільда) народибася 630 або 635 року, померла 30 січня 680 року).

Життя святої Батільди

Батільда походила з Англії, її батьки були знатними англосаксами. В молодості її захопили пірати, які продали в рабство до франків, так потрапила до Ерхіноальда, нейстрійського майордома. В домі цього майордома її побачив король Нейстрії та Бургундії Хлодвіг ІІ. Приблизно в 648 році Бальтільда одружилася з Хлодвігом ІІ, у шлюбі народилися три королі франків – Хлотар ІІІ, Хільдерік ІІ і Теодоріх ІІІ.

В 657 році Хлодвіг ІІ помер і вона стала керувати державою, будучи регентом при сині Хлотарі ІІІ. Майордомом Нейстрії після смерті Ерхіноальда був Еброїн, він також став майордомом Бургундії і незабаром ще була приєднана до майордомської влади і Австразія. Королева приймала участь у змові проти Еброїна, однак не змогла його перемогти і після того, як Хлотар ІІІ став повнолітнім, вона залишила королівський двір. Свята Батільда жила до своєї смерті у Шельському монастирі (який вона і заснувала біля Парижа), однак монашкою не стала. Мощі були виявлені і перенесені 3 линя 1631 року.

Результати діяльності святої Батільди

Будучи при владі, свята Батільда сприяла різноманітним абатствам і монастирям Нормандії, Лотарінгії, заснувала два королівських монастирі в Шеллі і Корбі. Свята Батільда заборонила продавати християн в рабство, вона сприяла укріпленню авторитета християнства серед франкської знаті і у франкській державі в цілому. У 833 році мощі святої були перенесені в нову монастирську церкву, канонізував Батільду Папа Микола ІІ. На честь Батільди названий астероїд № 441, який був відкритий в 1898 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

16 + fifteen =