Святий Анастасій Сінаїт

Святий Анастасій Сінаїт

Святий Анастасій Сінаїт

Святий Анастасій Сінаїт народився біля 640 року в місті Аматус (Кіпр), помер наприкінці VII або на початку VIII століття в Синайському монастирі (був ігуменом), пам’ять в Православній церкві – 20 квітня (за юліанським календарем), в Католицькій церкві – 21 квітня. Його вшановують як преподобного (того, хто, будучи монахом, своїм життям хотів уподобитися Христу).

Життя

Святий Анастасій народився біля 640 року в місті Амафунт, що на Кріті. Отримав богословську освіту. Змолоду ставши монахом, здійснив паломництво до Єрусалиму, звідти відправився на гору Синай, де ігуменом монастиря Святої Катерини був Іоанн Лествичник, якого змінив його брат Георгій. Преподобний Анастасій став наступним ігуменем під іменем Сінаїт.

Анастасій Сінаїт брав участь у догматичних суперечках, у своїх подорожах по Єгипту, Палестині, Аравії боровся з монофізитами (частина з яких складала секту акефалів), монофелітами, северіанами, феодосіанами та іншими єретиками. У своїх працях він вказував, як боротися з мусульманами, які в той час тільки з’явилися.

Анастасій Сінаїт помер біля 700 року, він був свідком перемоги над єрессю монофілітства, прихильники якої були засуджені на Шостому Вселенському соборі, який тривав з 680 по 681 роки.

Анастасія Сінаїта часто плутають з іншими Анастасіями, насамперед з антиохійським патріархом Анастасієм І Сінаїтом. Твори святого присвячені моральним та духовним питанням.

Для боротьби з монофізитами Анастасій залишив своїм учням письмовий довідник у вигляді відповідей на питання під назвою “Путівник”. Анастасій викладає диспути між християнами і монофізитами, а також вказує, як ці диспути вести. До нас дійшли і інші праці святого, де описуються його бесіди з євреями, а також життя сподвижників, тлумачення Священного Писання.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

thirteen − three =