Святий Едмунд Дженнінгс

Святий Едмунд Дженнінгс

Святий Едмунд Дженнінгс

Святий мученик Едмунд Дженнінгс народився в 1567 році, помер 10 грудня 1591 року. Священик, був страчений за визнання віри під час Англійської реформації. Пам’ять – 25 жовтня.

У 1583 році у віці 16 році Едмунд Дженнінгс став католиком, після чого відправився в англійський коледж, який розміщувався у місті Реймс (Франція).

У 1590 році завершив навчання в коледжі і став священиком. Він прибув до Англії, де займався підпільною пастирською діяльністю. Бути католицьким священиком в Англії було небезпечно, оскільки діяльність Католицької Церкви в Англії було заборонено законом і католики переслідувалися.

7 листопада 1591 року був заарештований разом ыз Полідором Пласденом під час відправи літургії і засуджений до смертної кари, яка була виконана шляхом четвертування 10 грудня 1591 року.

Разом із ним був страчений через повішання інший католицький мученик Світун Уелс.

Відважність Едмунда Дженнінгса глибоко вразила його молодшого брата Джона, який став католиком і написав біографію свого старшого брата, ця біографія була опублікована у 1614 році.

25 жовтня 1970 року Едмунд Дженнінгс був канонізований папою римським Павлом VI разом з іншими 40 англійськими та уельськими мучениками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 − 8 =