Святий Баррук

Церква святого Баррука на острові Баррі

Церква святого Баррука на острові Баррі

Святий Баррук або Барруг жив у VI столітті, був валлійським відлюдником. Пам’ять – 27 вересня.

Святий Баррук був учнем великого валлійського святого Кадока. Він жив відлюдником на острові узбережжя Гламоргана, зараз – півострів Баррі-Айленд. Обставини загибелі святого Баррука написані в житії святого Кадока, яке написав Лівріс з Лланкарвана в ХІ столітті. Святий Кадок мав звичку проводити деякий час на островах Баррен (сучасний Баррі-Айленд) і Ехні (зараз – острів Флатхольм). Одного разу він з двома учнями, Барруком і Гвалехесом, плив з Ехні на Баррен. Коли вони прибули на Баррен, вони виявили, що учні забули його книгу для навчання. Кадок відіслав учнів назад за книгою, яку вони взяли, але на зворотній дорозі човен перевернувся і учні втонули.

Тіло Баррука, викинуте морем на берег острова було знайдено і поховано на цьому ж острові, який назвали Баррен. Тіло іншого учня Гвалеєса, яке було винесене морем на острів Ехні, було там само поховано. Книгу ж знайшли у череві лосося, якого викинуло на берег.

Таким чином, святий Баррук загинув у плаванні через Брістольську затоку, він втонув і був похований на острові. В центрі острова Баррі розміщувалася капличка святого Баррука, яка була центром паломництва. В наш час на Баррі-Айленді діє церква Святого Баррука, споруджена у 1897 році і є єдиною у світі, яка присвячена цьому святому.

Існує й інша традиція, яка говорить, що Баррук був похований у корнуольському містечку Фовей. Оскільки вшанування корнуольського святого відбувається в той же день, що і святого з Баррі, дослідники вважають, що мова може йти про одного і того самого чоловіка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 − sixteen =