Святий Амвросій Едвард Барлоу

Святий Амвросій Едвард Барлоу

Святий Амвросій Едвард Барлоу

Святий Авмросій Едвард Барлоу народився в 1585 році в місті Барлоу-Холл, який зараз знаходиться на території Манчестера, помер у 1641 році на території Англії. Був священиком-бенедектинцем, який загинув мученицькою смертю під час англійської Реформації.

Едвард Барлоу народився в 1585 році в Барлоу-Холл в сім’ї англійського аристократа сера Олександра Барлоу. Пі час гоніння католиків в Англії сім’я Едварда Барлоу перейшла в англіканство. Дід Едварда Барлоу помер в 1584 році у в’язниці за свою прихильність до католицизму і, згідно з англійськими законами, його син Олександр Барлоу отримав лишень третину спадку. У 1585 році Едвард Барлоу був хрещений в англіканській церкві і був англіканцем до 1607 року, коли став католиком.

У 1597 року Едвард Барлоу виховувався родичем. Після відвідин французького міста Дуе, Едварт Барлоу вирішив стати католицьким священиком, після чого вступив до іспанського королівського коледжу святого Григорія в місті Валладолід. У 1615 році став монахом бенедектинцем, прийнявши ім’я Амвросій і в 1617 році став священиком.

Після цього Амвросій Едвард Барлоу повернувся до Англії і проживав в Астлі, зараз це місто на території Манчестера, у домі сера Томаса Тілдслі. Бус священиком у підпільній католицькій парафії.

У 1641 році англійський король Карл І видав закон, згідно з яким всі католицькі священики повинні були залишити теторию Англій протягом одного місяця. На порушників чекало ув’язнення або страта. Парафіяни Амвросія Едварда Барлоу просили його залишити Англію або піти в повне підпілля. Через переживання у 56-річного святого відбувся інсульт і його частково паралізувало.

У 1641 році під час пасхальної літургії, яку проводив Едвард Барлоу, святого заарештували і помістили у в’язницю ланкастерського замку. Після суду його стратили четвертуванням, голову виставили для залякування непокірних.

Амвросія беатифікував у 1929 році Пій ХІ і канонізував у 1970 році Павло VI разом з групою 40 англійських та уельських мучеників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 + fourteen =