Святий Петер Дондерс

Святий Петер Дондерс

Святий Петер Дондерс

Блаженний Петер Дондерс народився 27 жовтня 1809 року у місті Тілбугр (Нідерланди), помер 14 січня 1887 року на острові Батавія (Суринам). Був місіонером, монахом ордену редемптористів. Пам’ять – 14 січня.

Петер Дондерс народився 27 жовтня 1809 році у бідній багатодітній сім’ї. Через нестачу грошей він був змушений припинити навчання у середній школі, він почав працювати в ткацькій майстерні свого батька. Петер Дондерс хотів вступити до семінарії, тому у віці 22 роки почав вивчати латинську мову, якою у той час викладали у католицьких навчальних закладах.

Через деякий час Петер Дондерс подав прохання про те, щоб його прийняли до семінарії. Через слабке здоров’я йому відмовили у прийомі і восени 1831 року прийняли працівником до семінарії. У вільний від роботи час Петер Дондерс відвідував лекції як вільний слухач. З 1837 року він намагався вступити до монаших орденів францисканців та редемптористів, однак вступити до цих орденів Петеру Дондерсу не вдалося. 4 жовтня 1837 року Петера Дондерса прийняли на навчання до семінарії.

На початку 1839 року до семінарії приїхав місіонер із Суриаму отець Яків Гроф. Познайомившись з ним, Петер Дондерс вирішив відправитися на місію до Суринаму. 5 червня 1841 року він став священиком, після чого у 1842 році відправивня на католицьку місію до Суринаму.

16 вересня 1842 року він прибув до столиці Суринаму Парамарібо, де він прослужив священиком протягом 14 років, проповідуючи християнство серед рабів-негрів, які працювали на плантаціях та серед індіанців. У 1869 році він відправився на остров Батавія, де був лепрозорій. У цьому лепрозорії Петер Дондерс займався благодійною, соціальною, медичною та пастирською діяльністю серез хворих проказою.

У віці 58 років Петер Дондерс вирішив вступити до ордену редемптористів. 1 листопада 1866 року вступив до монастиря редемптористів. 24 червня 1867 року Петер Дондерс прийняв монаші обітниці. 17 листопада 1885 року, у віці 76 років, Петер Дондерс повернувся на острів Батавія, до своїх парафіян, які хворіли на проказу, де став знову доглядати за ними. 14 січня 1887 року Петер Дондерс помер.

Відразу після смерті Петера Дондерса почали вшановувати як святого. У 1982 році був оголошений блаженним Іваном Павлом ІІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

9 − three =