Святий П’єр Анрі Дорі

Святий П'єр Анрі Дорі

Святий П’єр Анрі Дорі

Святий мученик П’єр Анрі Дорі народився 23 вересня 1839 року у Вандеї, Франція, помер 7 березня 1866 року у місті Сеул, Корея. Був священиком, місіонером, членом католицької місіонерської організації “Паризьке Товариство Закордонних Місій”. Пам’ять – 20 вересня.

У 1862 році П’єр Анрі Дорі вступив до семінарі. 14 червня 1863 року продовжив теологічне навчання у семінарії католицької місіонерської організації “Паризьке Товариство Закордонних Місій”. 31 травня 1864 року став священиком і поїхав проповідувати християнство до Кореї.

У 1856 році у Кореї був призначений єпископ Симеон Франсуа Берне, який прибув до Кореї з групою католицьких священиків, щоби проповідувати християнство і розбудовувати Церкву. Серед цих священиків був і П’єр Анрі Дорі, який відразу після прибуття став вивчати корейську мову. Займався пастирською та місіонерською діяльністю у провінції Кьонгідо.

Наприкінці ХVIII – і протягом ХІХ століття у Кореї переслідували християн, християн страчували. Місіонери працювали в умовах підпілля. 7 березня 1866 року П’єра Анрі Дорі заарештували разом із єпископом Симеоном Франсуа Берне та іншими священиками. П’єра Анрі Дорі стратили в місті Сеул.

6 травня 1984 року П’єр Анрі Дорі був канонізований Іваном Павлом ІІ у групі 103 корейських мучеників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nine + eight =