Святий Гомобон

Святий Гомобон

Святий Гомобон

Святий Гомобон Тучінго Кремонський народився у ХІІ столітті у Кремоні, Італія, помер 13 листопада 1197 року у Кремоні, Італія. Покровитель ткачів, бізнесменів і промисловців, а також міста Кремона. Він був мирянином, успішним ткачем, віддавав свій прибуто к бідним. Був канонізований за ініціативою міщан 12 січня 1199 року, через рік після смерті.

На староіталійській мові ім’я Омобоно складається з двох коренів і означає “хороша людина”. При згадках на інших мовах часто ім’я не вимовлялося як транскрипція, а перекладалося. В українській мові можуть бути варіанти написання Гомобонус, Хомобонус, Гомобон, Хомобон, Уомобуоно, Гутман, Омобоно, Оммебон, Гомобоно, Хомобоно, а також Омобон. По-різному передається і прізвище – Тучинго, Туссенжи.

Гомобон народився у Кремоні у багатій купецькій сім’ї. Значну частину своїх прибутків він віддавав бідним. Деяких хворих і бідних він доглядав у себе вдома. Був одружений, іноді дружина казала, що його турбота про бідних може їх самих зробити бідними, але терпіла. У подружжя було декілька дітей. У віці 50 років він повністю залишив торгівлю і присвятив себе благодійності.

Гомобон був дуже побожним миряником. Зранку і ввечері він ходив до парафіяльної церкви. Він помер під час Служби Божої, простягнувши руки до розп’яття, коли співали “слава в вишніх Богу”, він впав обличчям до землі. Оточуючі вирішили, що він це зробив навмисно, під час молитви, почали турбуватися тільки тоді, коли він не встав до читання Євангелія і виявили, що він помер.

Після смерті про його канонізацію просили мешканці Кремони. Сикардо, єпископ Кремони, особисто відправився до Риму разом з іншими міщанами просити про канонізацію. Приблизно через рік після смерті, 12 січня 1199 року, Гомобон був канонізований папою Інокентієм ІІІ. У буллі Інокентія ІІІ Гомобон був названий “батько бідняків”.

У 1356 році мощі Гомобона були перенесені до кафедрального собору. Голова залишилася у церкві святого Егідія.

У 1592 році катедральний собор Кремони був освячений на честь святого Гомобона та успіння святої Діви Марії.

У 1643 році члени Міської ради Кремони вибрали Гомобона як святого покровителя міста. Святий Іван Павло ІІ казав, що Гомобон – це світський святий, який був вибраний покровителем міста самими мирянами.

Період між 13 листопада 1997 (800-річчя з дня його смерті) і до 12 січня 1999 року був названий Іваном Павлом ІІ “роком святого Гомобона”. Пам’ять – 13 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

6 + 5 =