Святий Гвеноле

Мон-Сен-Мішель, монастир у Бретані

Мон-Сен-Мішель, монастир у Бретані

Святий Гвеноле помер 3 березня 532 року. Бретонський монах (бретонський від слова Бретань, провінція на півночі сучасної Франції), засновник і настоятель монастиря Ландевеннек. Життєпис святого Гвеноле є однією із пам’яток бретонської літератури, яка написана на середньобритонській мові.

Сятий Гвеноле народився або в Плуфрагані, або в Плугині. Його батьки, святий Фраган та свята Гвенн, переселилися до Бретані з Уельсу. Гвеноле був третьою дитиною у сім’ї. Його сестрою і братами були святі Клерві, Ягу і Гветенок.

У 470 році Гвеноле став учнем святого Будока, який жив відлюдником на острові Лавре.

В 485 році він вирішив відпавитися до Ірландії для вшанування мощей святого Патрика. Однак він залишився у Бретані, з 11 учнями святого Будока поселився на острові Тібіді, вважається, що цей острів знаходиться біль гирла ріки Фау.

У 490 році Гвеноле перейшов з острова на берег ріки і заснував абатство Ландевеннек. Аббатство стало значним релігійним центром Бретані і відіграло велику роль у розповсюдженні християнства у Бретані.

Святий Гвеноле помер 3 березня 532 року. Новим абатом Ландевеннека був обраний святий Гвенаель. Мощі Гвеноле зберігалися в абатстві до 913 року, коли абатство було пограбовано і зруйновано норманами, а монахи втекли з реліквіями в Монтрей-сюр-Мер. У 1793 році мощі були знищені під час Великої Французької революції. Гвеноле присвячені церкваи як у Бретані, так і в Корнуолі, де традиція вшанування Гвеноле була заснована святим Гвенаелем, який відвідав Корнуол.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

17 + two =