Святі Аркадій, Пасхасій, Євтіхіан, Пров і Павліль

Замок у Медіна-дель-Кампо

Замок у Медіна-дель-Кампо

Африканські святі мученики Аркадій, Пасхасій, Євтіхіан, Пров і Павліть постраждали біля 437 році, пам’ять – 13 листопада. Святі були іспанцями, уродженцями міста Саламанка. Їх замучили вандали в Африці в часі аріанських гонінь. Особливо важно мучили Павліля, брата святого Пасхасія, який, будими малим, разом з дорослими був битий палками і відданий в рабство. Це було в часи короля Гензеріха, події згадуються у Римському мартиролозі.

Стійкість у вірі

Святі служили у вандальського короля Гензаріха (427 – 477), і, коли досягли високого соціального становища, стали багатими, король почав вимагати, щоб вони прийняли аріанство, сам король був аріанином. Святі рішуче відмовилися, тоді були позбавлені посад і відправилися у вигнання, малолітній Павліл став рабом.

Мучеництво

Збереглося послання Гонората Антоніна, єпископа Константини (стародавньої Цирти) до Аркадія, закликаючи його стійно переносити випробування. Про мучеництво святих повідомляється у “Хроніці” Проспера Тіро Аквітанського. Четверо мучеників були страчені в один день, можливо, в Гіппоні (тепер Аннаба, Алжир). Пізніше їх мощі були перенесені в Медину-дель-Кампо, що в Іспанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × four =