Частина губки зі слідами крові

Частина губки зі слідами крові

Частина губки зі слідами крові

Частина губки зі слідами крові, з якої напоїли Ісуса Христа оцтом при розп’ятті знаходиться у католицькому Соборі Святого Іоанна Хрестителя на Латеранському пагорбі – кафедральному соборі міста Рим.

У Святому Писанні так описуються ці події: “І, прийшовши на місце, яке називається Голгофа, что значить: Лобне місце, дали Йому пити оцту, який змішаний із жовчем;, і, відвідавши, не захотів пити” (Мт, 27:34-35).

Собор Святого Іоанна Хрестителя на Латеранському пагорбі в католицькій ієрархії стоїть вище за решту храмів світу, навіть вище за собор святого Петра, про що свідчить напис над входом: “найсвятіша Латеранська церква, всіх церков міста і світу матір і голова”.

В античні часи на місці базиліки було помістя знатної сім’ї Латеранів. Прийнявши християнство, імператор Костянтин Великий подарував Латеранський палац, який він отримав як придане, римському єпископу.

Папа Сильвестр І в 324 році освятив знову збудовану базиліку на честь Христа Спасителя, в Х столітті її небесним покровителем був об’явлений Іоанн Предтеча, а ще через двісті років – Іоанн Богослов. Не зважаючи на ці зміни у посвячені, храмовим святом завжди залишалося Преображення Господнє.

Серед основних реліквій – сходи, по яких Христос піднявся на судилище, яке передувало розп’яттю, голови апостолів Петра і Павла, частина Ризи Богородиці і частина губки зі слідами крові, з якої, за переказом, напоїли Ісуса Христа оцтом при розп’ятті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19 − 7 =