Євангельська історія смерті Ісуса

Ісус Христос на хресті

Ісус Христос на хресті

Тут ми подаємо короткий виклад усіх чотирьох канонічних Євангелій, а саме: від Матвія (Мт 26:36-30:8), від Марка (Мк 14:32-16:8), від Луки (Лк 22:39-24:7), від Іоанна (Іо 17:1-20:2) стосовно фактів, сліди яких можна знайти на Плащаниці. Виклад за виданням “Ісус Христос. Його життя, наука й чуда” [1].

Ісус в Гетсиманському саду

Ісус в Гетсиманському саду

Коротко події можна викласти в такій послідовності:

(У Гефсиманському саду) І в смертельнім змаганні ще гарячіше молився; і був Його піт, як краплі крові, що капають на землю.

(Після зради Ісуса Юдою) Тоді відділ воїнів і тисячник і слуги жидівської старшини спіймали Ісуса і зв’язали Його.

(Ісус у тестя первосвященика Каяфи Анни). Один зі слуг, що там стояв, вдарив Ісуса по лиці.

Ісус і первосвященик Каяфа

Ісус і первосвященик Каяфа

(У первосвященика Каяфи) Деякі почали плювати Ісусові в лице, а люди, що тримали Його, насміхались з нього й били Його, закриваючи Йому обличчя, знущалися над Ним, інші били Його по щоках. Та й слуги (в’язнична прислуга) прийняли Його різками.

(Раннє засідання Найвищої Ради) І вся їх рада встала і зв’язали Ісуса й повели Його й віддали намісникові Пилатові.

(Ісус перед Іродом) Ірод же зі своїми булавними старшинами, зневаживши Його та й наглумившися над Ним, зодягнув його в ясну одежу й відіслав назад до Пилата.

(У Пилата) Тоді Пилат велів узяти Ісуса й бичувати. А воїни намісника, взявши Ісуса, повели Його на середину палатного подвір’я й зібрали на Нього ватагу з усього куреня та

Суд Пилата над Ісусом Христом

Суд Пилата над Ісусом Христом

роздягнули Його й накинули на нього багряницю. І сплели вінець із тернини і цей вінець терновий Йому на голову поклали і вложили тростину в Його правицю. І плювали на Нього і в лице Його ударяли й, узявши тростину, били Його по голові.

(Пилат на намовляння натовпу віддає Ісуса на розп’яття) Тоді воїни взяли Ісуса, зняли з нього багряницю й одягли Його в одежу й вивели і повели Його на розп’яття. А Ісус, несучи Свій хрест, вийшов на місце, зване Череп. А як вони виходили, то зустріли одного прохожого чоловіка киринейського. І затримали його і примусили, щоби взяв Його хрест, що на нього положили, і ніс його за Ісусом.

Ісус прощає розбійника на Хресті

Ісус прощає розбійника на Хресті

(Розп’яття) А як прийшли на місце, що по-жидівськи зветься Голгота, це значить тільки, що Череп, дали Ісусові напитись гіркого, як жовч вина, змішаного зі смирною. Та Він, покуштувавши його, не прийняв і не схотів пити. Там, як була третя година, розп’яли Ісуса. А глузували з Нього воїни, що приступали й підносили Йому оцет. Стояла ж там посудина повна оцту. І зараз кинувся один із них, взяв губку, замочив її в оцет і, настромивши на тростину, підніс Йому до уст і давав Йому пити. (Ісус) похиливши голову, сконав. А старшина жидівська, тому що це був день приготувань, щоб не зоставалось на хресті тіло в суботу, бо була Паска у той суботній день, просила Пилата, щоби страченцям поламати кості та й зняти їх. І прийшли воїни й першому поламали кості й другому розп’ятому з Ісусом. Коли ж підійшли до Ісуса й побачили, що Він вже вмер, не ламали Йому ніг, але один із воїнів списом проколов Йому бік, і зараз витекла кров і вода.

Ісуса знімають з Хреста

Ісуса знімають з Хреста

(Похорон) Після цього, як вже було під вечір, тому що то був день приготувань, що й перед суботою, прийшов один багатий чоловік з Ариматеї, города в Юдеї, на ім’я Йосиф, знатний радний, муж чесний і праведний. Він то очікував царства Божого, і став учнем Ісуса, але потайним зо страху перед жидівською старшиною, і не пристав був на її рішення й учинок. Він сміло прийшов до Пилата й просив, щоби міг взяти тіло Ісусове. Пилат дозволив. А Йосиф, купивши плащаницю, пішов і зняв тіло Ісусове. Прийшов також і Никодим, що прийшов був до Ісуса перший раз у ночі, та й приніс сто літр (понад 30 кг) суміші зі смирни та алое. Вони то взяли тіло Ісусове й обвили покрівцями з пахощами й обгорнули його в чисту плащаницю так, як є звичай ховати у жидів. А біля місця, де розп’яли Ісуса, був сад, а в саду новий гріб, що його Йосиф казав висікти в кам’яній скелі, в якому ще ніхто не був похований. Там через надвечір’я Паски, бо гріб був близько, поклали Ісуса у новому гробі та й вхід до гробу заклали великим каменем і відійшли. А було того дня надвечір’я Паски і наставала субота. А жінки, що були вибралися з Ісусом із Галілеї, ішли слідом і дивились на гріб, споглядали, як Його тіло клали у гріб. Вони то, вернувшись, наготували пахощів та спецій.

Ісуса готують до поховання

Ісуса готують до поховання

(У неділю зранку, після воскресіння) А як минула субота, то Марія Магдалина й Марія, мати Якова, і Соломія купили пахощів, щоби піти й намастити Ісуса. Після суботи, рано-вранці, як ще було темно й починало світати на перший день тижня (в неділю), вийшла Марія Магдалина й друга Марія, мати Якова і Соломія подивитись на гріб, несучи пахощі, що їх наготовили. До гробу прийшли жінки, як сходило сонце. А споглянувши, побачили, що камінь був відвалений від гробу; а був він дуже великий. І ввійшовши до середини гробу, не знайшли тіла Господа Ісуса. А Марія Магдалина прийшла до Симона Петра й до другого учня, якого любив Ісус, і сказала до них: “Узяли Господа з гробу і ми не знаєм, де положили Його”. Вийшов тоді Петро і другий учень і поспішали до гробу. Бігли вони обидва разом, та другий учень біг швидше від Петра та й прибув перший до гробу. І нахилившись, побачив, що лежали пелени, та не ввійшов. Тоді то, йдучи слідом за ним, прийшов і Симон Петро й увійшов до гробу й оглянув лежачі пелени та й хустку, що була на голові Ісуса і не лежала з пеленами, а окремо звита на однім місці. Тоді то ввійшов і другий учень, що перше був прийшов до гробу, і приглянувся й повірив.

 

Воскресіння Христа

Воскресіння Христа

[1] Ісус Христос. Його життя, наука й чуда. Згармонізований переклад чотирьох Євангелій на основі грецького тексту з поясненнями. Зладив о.Михайло Кравчук. – Львів, 1934. – 294 с. – С. 235 – 267.

 

 

 

Христос воскрес і завжди буде посеред нас

Христос воскрес і завжди буде посеред нас

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × three =