Свята Ангеліна Мерічі

Становлення особистості Святої Ангеліни

Свята Ангеліна Мерічі народилася біля 1470 року, померла в 1540 році в місті Брешія. Часи “Відродження”, в які вона жила, відзначалися зростом мистецтва та занепадом моралі. В 15 років свята Ангеліна (Анджела) втратила сім’ю, вона вступила до жіночого відділення францисканського ордену. Відзначалася скромністю та побожністю. Вона була красивою білявкою, тому волосся перефарбувала в чорний колір, щоб не привертати надмірної уваги.

Діяльність Святої Ангеліни

Свята Ангеліна

Свята Ангеліна Мерічі

Свята Ангеліна вирішила присвятити життя вихованням молодих дівчат, прагнула захищати дітей і молодь, що залишилися без батьківсько опіки. Дівчата із багатих сімей в той час могли спокійно жити у монастирських пансіонатах, а бідніші дівчата часто не могли ні вийти заміж ні знайти прихисток і захист, тому ставали жертвами чоловічого егоїзму.

Ангеліна стала членом Товариства Божественної Любові, займалася милосердям щодо бідних і знедолених. Її діяльність помітили герцоги Венеції, Мілану, навіть Папа Климент, вони їй пропонували заснувати власне товариство милосердя. Свята Христина заснувала жіночу конгрегацію св.Урсули (сестри-урсулянки), сестри якої служили світові, не обмежуючись монастирськими стінами. З цього часу в Церкві починається діяльність жіночих монастирських організацій, які активно займалися суспільним життям. Іконографічно св.Ангела Мерічі зображується в урсулинському хабіті, на шиї завита біла хустка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

sixteen − 15 =