Блаженний Тіт Брандсма

Блаженний Тіт Брандсма народився 23 лютого 1881 року, загинув 26 липня 1942 року в концтаборі Дахау, куда він потрапив через діяльність, спрямовану проти нацизму. Був католицьком священиком у Нідерландах, монахом-кармелітом.

Життя блаженного Тіта Брандсма

Тіт Брандсма (це монаше ім’я, від народження він був Анно Шурдом) походив з міста Больсварді в провінції Фрісландія, на півночі Нідерландів. У 1905 році став священиком, згодом навчався в Римі, в 1909 році став доктором філософії. В 1923 році заснував в Нідерландах католицький університет в місті Неймген, де викладав філософію, історію містицизму, був ректором.

Після окупацію німцями Нідерландів в 1940 році Тіт публічно засуджував нацизм, виступав проти переслідування євреїв. За це в січні 1942 році його заарештували, 26 липня 1942 році йому зробили смертельну ін’єкцію і він помер. Медсестра, яка приймала участь в страті священика, розкаялася і була свідком на процесі беатифікації блаженного.

В листопаді 1985 році Тіт був беатифікований Іоанном Павлом ІІ. В 2005 році блаженний був оголошений найвидатнішим жителем Неймгена, його іменем названа премія Міжнародного союзу журналістів-католиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 − 3 =