Святий Жан-Теофан Венар

Святий Жан-Теофан Венар

Святий Жан-Теофан Венар

Святий мученик Жан-Теофан Венар народився в  Сан-Лу, Франція, помер 2 лютого 1861 року у провінції Тонкін, В’єтнам. Був священиком, членом місіонерської конгрегації “Паризьке товариство закордонних міссій”. Загинув мученицькою смертю під час місіонерської діяльності у В’єтнамі.

Після отримання початкової освіти вступив до Паризької семінарії, яка належала Паризькому Товариству Закордонних Місій. 5 червня 1852 року став священиком і 19 вересня 1852 року відправився на Далекий Схід, якого досягнув через 15 місяців подорожі. У груді 1853 року Жан-Теофан прибув до Тонкіну (Північний В’єтнам).

В цей час у В’єтнамі був виданий указ, який забороняв проповідування християнства. Жан-Теофан був змушений займатися пастирською діяльністю у підпіллі. 30 листопада 1860 року він був заарештований і ув’янений. На пропозицію відмовитися проповідувати християнство, він відмовився, за що був засуджений до страти. До своєї страти знаходився у дуже важких тюремних умовах. Очікуючи на страту, Жан-Теофан написав своїй сім’я декілька листів, які свідчать про його міцну віру. Після страти мощі Жан-Теофана Венара були передані до Парижу, де вони зберігаються у Паризькому Товаристві Закордонних Місій.

19 червня 1988 року Жан-Теофан Венар був канонізований Іоанном Павлом ІІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

5 × five =