Святий Вілліброрд

Святий Вілліброрд

Святий Вілліброрд

Святий Вілліброрд народився в 657 році в Нортумбрії (Великобританія), помер 7 листопада 739 року в Ехтернасі, Люксембург). Був бенедектинським монахом, місіонером, з іменем якого пов’язано навернення в християнство Фрізії (королівство на території Нідерландів), у зв’язку з чим його називають “Апостолом фризів”. Перший єпископ Утрехта 95 – 739). Пам’ять – 7 листопада.

Вілліброрд народився у Нортумбрії у сім’ї англосаксонського християнина святого Вільгіса. У віці 7 років хлопчика віддали на вихованя до бенедиктинського абатства Рпон, яке в той час очолював засновник монастиря святий Вільфрід Йоркський. У дорослому віці Вілліброрд став бенедектинським монахом. У віці 20 років від деякий час був в абатстві Ратмельсігі (зараз – абатство Меліфонт) в Ірландії, яке у VII столітті було важливим центром богослов’я і наук у Європі. В Ірландії Вілліброрд провів 12 років, навчаючись під керівництвом святого Егберта Ріпонського.

У 690 році Вілліброрд залишив Ірландію у складі групи із дванадцяти місіонерів, серед яких був святий Акка, щоб проповідувати християнство у Фризії. Місія проходила на фоні війни між християнином майордомом франків Піпіном ІІ Геристалським і язичницьким королем фризів Радбодом. Навчаючи і проповідуючи, місіонери дійшли до Утрехта.

Після успіху початку місіонерської діяльності Вілліброрд відправився до Риму, де папа Сергій І у 695 році благословив його на місію серед фрізів і висвятив на єпископа. Після повернення до Фрізії Вілліброд заснува багато церквів, у тому числі і монастир в Утрехті, який став його кафедрою, а сам Вілліброрд став таким чином першим єпископом Утрехта. В Ехтернасі, який сьогодні знаходиться в Люксембурзі, ним було засноване абатство, яке існує донині.

Святий Вілліборд безстрашно проповідував нове вчення язичницьким вождям, в тому числі і самому Радбоду, який, хоч і не прийняв християнство, але, вражений сміливістю і твердими переконаннями святого, відпустив його з миром.

Після проповідування християнства у Фрізії Вілліброрд проводив місіонерську діяльність у Данії, але там особливого успіху не мав і повернувся до Фризії.

У 714 році він хрестив сина Карла Мартелла, майбутнього короляфранків Піпіна Короткого. В цьому ж році він організував Сустеренське абатство.

У 716 році Радбод, користуючись незгодою серед франків, знову взяв під контроль Фризію, зруйнував багато християнських храмів і вбив багато місіонерів та місцевих християн. Коли в 719 році Радбод помер, святому Вілліброрду довелося багато чого відновлювати заново, влада Карла Мартела, яка встановилася над Фризією, дозволила святому продовжувати місію у більш спокійній атмосфері.

Святий ВІлліброрд останні свої роки провів в Ехтернасі, де помер 7 листопада 739 року. Пам’ять – 7 листопада.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × three =