Святий Іоанн де Бріто

Іоанн де Бріто

Іоанн де Бріто

Святий мученик Іоанн де Бріто (Іоанн Брітто), який в Індії називав себе Аруланандар, народився 1 березня 1647 році у столиці Португалії Лісабоні, помер у Тамілнаді, Індія. Був членом монашого ордену єзуїтів.

Іоанн де Бріто народився 1 березня 1647 року у Лісабоні у багатій аристократичній сім’ї. Його батько був генерал-губернатором колоніальної Бразилії. У 1662 році Іоанн де бріто, навчаючись в університеті Коімбри, вступив до монашого ордену єзуїтів. Після закінчення університету монаше начальство у 1673 році послало його в Індію для заснування католицької місії у місті Мадурай. У 1687 році Іоанн де Бріто повернувся до Португалії, де він став шукати нових бажаючих поїхати до Індії. У 1690 році він знову відправився до Індії з 24 новими місіонерами.

В Індії Іоанн де Бріто жив так само, як індійці – став вегетаріанцем, відмовився від їжі тваринного походження та алкоголю. ВІн вивчив тамільську мову, одягався в індійський одяг і вів себе, як кшатрій. Іоанн де Бріто проповідував християнську віру категоріями, які були зрозумілі проповідникам індуїзму.

Його проповідь християнства зіткнулася з протидією місцевого індійського махараджи Сетупаті, який наказав його заарештувати. 28 січня 1693 року Іоанн де Бріто був засуджений до смертної кари через відрубання голови. Страта відбулася 4 лютого 1693 року.

Іоанн де Бріто був беатифікований 21 серпня 1853 року Пієм ІХ і канонізований 22 червня 1947 року Пієм ХІІ. Іоанн де Бріто є покровителем католицької єпархії Коллама, штат Керала, Індія. В 1947 році у Португалії вийшли марки, присвячені Іоанну де Бріто. Пам’ять в Католицькій Церкві – 4 лютого, у Португалії – 22 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nine − 8 =