Свята Лаура Вікунья

Свята Лаура Вікунья

Свята Лаура Вікунья

Блаженна Лаура Вікунья народился 5 квітня 1891 року у Сантьяго, Чилі, померла 22 січня 1904 року у Хунін-де-лос-Андес, Ангентина. Мирянка, сповідниця (відкрито визнавала християнську віру). Вшановується в Католицькій Церкві як покровителька розбитих сімей.

Лаура Вікунья народилася 5 квітня 1891 року у Сантьяго. 24 квітня 1891 року була охрещена. Її батько Йосип Домінік Вікунья був офіцером і служив в Темуко, на кордоні з Аргентиною. Після смерті батька мама Лаури Вікуньї стала жити без шлюбу з Мануелем Мора, крупним сільськогосподарським виробником.

У 1901 році Лаура Вікунья вступила до коледжу в місті Хунін де лос Андес, яким керували монахині із жіночої салезіанської конгрегації. 8 грудня 1901 року Лаура Вікунья була прийнята до католицького руху “Товариство Доньок Марії”.

Після отримання таїнства миропомазання в 1902 році Лаура Вікунья просила монахинь прийняти її в монашу конгрегацію. Однак сестри не прийняли її через юний вік і поведінку її матері, яка жила з чоловіком без шлюбу. Не зважаючи на це, Лаура Вікунья принесла особисті обітниці цнотливості, бідності і посуху. Жиа у коледжі, виконуючи в повній мірі принесені монаші обітниці.

Коли вона приїхала додому на канікули, просила Мануеля Мора, з яким у гріховному зв’язку жила її мати, про те, щоб він взяв шлюб з її матір’ю, за що вона була жорстоко ним побита. Побиття стало причиною її переїзду до інтернату, де вона захворіла від завданих травм. За декілька годин до смерті простила свого вітчима і розповіла матері про принесені монаші обітниці. Лаура Вікунья померла 22 січня 1904 року. На її могилі написана епітафія: “Її життя була поемою чистоти, любові та жертви за матір”.

Третього вересня 1988 року Лаура Вікунья була визнана блаженною Іоанном Павлом ІІ. Вона є покровителькою розбитих сімей. Пам’ять – 22 січня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × five =