Библия. Книги Священного Писания Ветхого и Нового Завета.-Брюссель, 1973.-2357 с. Навчальне католицьке видання російською мовою з нагоди 1000-ліття хрещення Русі. Видання з повними паралельними місцями, підрозділами, коротким поясненням, аналітичною симфонією та географічними картами. Тобто видання багате довідковим матеріалом, що сприяє розумінню Біблії[1].
Використані друковані видання у книзі “Туринська Плащаниця у світлі Інтернету”
Р.К. Баландин “Чудо или научная загадка? Наука и религия о Туринской плащанице”. Видання вийшло у серії “Знак вопроса”, № 1 за 1989 рік. Автор використовує усі наявні на 1989 рік дані про Туринську Плащаницю. Крім того, Р.К. Баландин наводить деякі свої міркування стосовно вирішення питань, які виникли у процесі вивчення Плащаниці. Автор намагається бути об’єктивним і залишає питання про аутентичність Плащаниці відкритим[2].
А.Деко “Туринская Плащаница”. Стаття представлена в книзі того самого автора “Великие загадки истории”. Книга уперше була видана у 1967 році і потім кілька разів перевидавалась. Об’єктивне дослідження вченого, передане у формі наукової полеміки. Особливо важлива історія Плащаниці, яка містить декілька версій перебування полотна в період, який називають “Втраченими роками” (1204-1349 рр.)[3].
Лев Диакон “История”. Лев Диякон – один з найголовніших візантійських авторів другої половини Х ст. У десяти книгах своєї “Історії” він описав сучасні йому події внутрішнього і особливо зовнішньополітичного життя імперії. Його оповідання охоплює переважно 959-976 рр. У даній роботі використано уривок, у якому йдеться про спосіб здійснення підкопу під фортифікаційну споруду з метою її знищення – саме за таких обставин Мандиліон згадувався у VІ ст.[4]
“Ісус Христос. Його життя, наука й чуда”. Згармонізований переклад чотирьох Євангелій на основі грецького тексту о.Михайла Кравчука. Видання містить пояснення, ілюстративний та картографічний матеріали[5].
Гліб Каледа “Туринська Плащаниця”. Переклад з російського видання. На відміну від Інтернет-версії, яку використано у цій роботі[6], ця книга містить цінні ілюстрації, що дозволяють краще зрозуміти працю[7].
Робер де Клари “Завоевание Константинополя”. Хроніка “Завоювання Константинополя” Робера де Кларі, що була створена на початку ХІІІ ст., поряд з одноіменним твором Жоффруа Віллардуена належить до найважливіших джерел з історії захоплення Константинополя рицарями-хрестоносцями в 1203 – 1204 рр. У цій хроніці є згадки про реліквії, що зберігались у Константинополі, у тому числі згадується і Плащаниця[8].
Ігор Коваль “Турінська плащаниця”, невелика стаття у посібнику “Церковна археологія”, у якій стисло подаються археологічні дані, що свідчать про автентичність реліквії[9].
Архидиякон Никифор “Иллюстрированная популярная Библейская Энциклопедия”. Містить в собі 7500 пояснень слів, що зустрічаються у Старому та Новому Завітах. Видання добре проілюстроване. Для енциклопедії використано багато авторитетних видань російською, німецькою та англійською мовами[10].
“Святе письмо Старого та Нового Завіту”. Католицький переклад Біблії. Містить картографічний та довідковий матеріали[11].
“Словарь древнегреческого языка”, під ред. І.Х.Дворецького. Одне із найавторитетніших видань такого типу[12].
Соколов В.В. “Средневековая философия”, де, зокрема, пояснюєтся термін “бритва Оккама” та її вплив на розвиток філософської і наукової думки[13].
“Praktyczny slownik Biblijny”, “Практичний Біблійний словник”, під редакцією А.Ґрабнер-Хайдера. Словник містить статті, які пояснюють багато біблійних термінів[14].
[1] Библия. Книги Священного Писания Ветхого и Нового Завета.-Брюссель, 1973.-2357с.
[2] Баландин Р.К. Чудо или научная загадка? Наука и религия о Туринской плащанице: Серия “Знак вопроса” (1’89).-М.: Знание, 1989.-64 с.
[3] Деко А. Туринская плащаница/// Великие загадки истории.-М.: Вече, 1999.-576 с.
[4] Диакон Лев. История.-М., 1988.-240 с.
[5] Ісус Христос. Його життя, наука й чуда. Згармонізований переклад чотирьох Євангелій на основі грецького тексту з поясненнями. Зладив о.Михайло Кравчук.-Львів, 1934.-294 с.
[6] Каледа Глеб. Плащаница Господа нашего Иисуса Христа//(http://www.zhizn.ortodox.ru/material/mat125.htm), 11.08.99, (1997).
[7] Каледа Г. Туринська Плащаниця.-Львів, 1998.-56 с.
[8] Клари, Робер де. Завоевание Константинополя.-М., 1986.-176 с.
[9] Коваль І. Турінська плащаниця/// Церковна археологія.-Івано-Франківськ: Нова зоря, 1998.-168 с.
[10] Никифор, арх. Иллюстрированная полная популярная Библейская Энциклопедия.-М., 1891.
[11] Святе письмо Старого та Нового Завіту.-1990.
[12] Словарь древнегреческого языка/ Под ред. И.Х.Дворецкого: В 2 т.-М., 1958.
[13] Соколов В.В. Средневековая философия: Учеб. пособие для филос. фак. и отделений ун-тов.-М.:Высш. школа, 1979.-448 с.
[14] Praktyczny slownik Biblijny/ Pod. Red. A.Grabner-Haidera.-Warszawa, 1995.-S.29.