Візит Іоанна Павла ІІ в Україну

Іоанн Павло ІІ в Україні

Іоанн Павло ІІ в Україні

23 – 27 червня 2001 р. тривав візит Іоанна Павла ІІ на Україну.  Папа у промові під час вітальної церемонії в аеропорту “Бориспіль” 23 червня 2001 року вказував: “Я довго очікував цього візиту і ревно молився, щоб він міг здійснитись. Нарешті, з глибоким хвилюванням і радістю, я міг поцілувати улюблену землю України. Дякую Господеві за цей дар, яким Він мене сьогодні обдарував. Історія зберегла імена двох Римських Архієреїв, які в далекому минулому прибули аж до цих місць: святого Климента Першого, наприкінці першого сторіччя та святого Мартина Першого, в половині сьомого сторіччя. Вони були заслані до Криму, де й померли, як мученики. Їхній теперішній наступник, навпаки, прибуває до вас в атмосфері радісного прийому, прагнучи стати паломником до славних храмів Києва, колиски християнської культури всього європейського Сходу [306].

Приходжу до вас, дорогі жителі України, як друг вашого благородного народу. Приходжу, як брат у вірі, щоб обняти стількох християн, які серед найважчих страждань зберегли вірність Христові. Приходжу, спонуканий любов’ю, щоб усім дітям цієї Землі, українцям кожної культурної та релігійної приналежності, висловлюю свою пошану та щиру приязнь. Вітаю тебе, Україно, відважний та стійкий свідку приєднання до цінностей віри. Скільки ти вистраждала, щоб у важкі хвилини відстояти свободу віросповідання [307]!

23 червня 2001 р. літак Папи здійснив посадку у Борисполі. Святіший Отець сказав, що “довго очікував цього візиту і ревно молився, щоб він міг здійснитися. Нарешті з глибоким хвилюванням і радістю, я зміг поцілувати улюблену землю України… Приходжу до Вас, дорогі жителі України, як друг вашого благородного народу. Приходжу, як брат у вірі, щоб обняти стількох християн, які серед найважчих страждань зберегли вірність Христові. Приходжу спонуканий любов’ю, щоб усім дітям цієї Землі, українцям кожної культурної та релігійної приналежності, висловити свою пошану та щиру приязнь. Вітаю тебе, Україно, відважний та стійкий свідку приєднання до цінностей віри. Скільки ти вистраждала, щоб у важкі хвилини відстояти свободу віросповідання. …Дорогі українці, обіймаю вас усіх. Від Донецька до Львова, від Харкова до Одеси та Симферополя!… Нехай Господь благословить тебе, дорогий народе України, й нехай завжди береже твою улюблену Батьківщину”.

Столицю України місто Київ Понтифік назвав “колискою християнської культури всього Європейського Сходу”. “Вітаю тебе, прекрасне місто Київ, що простягаєшся у середній течії Дніпра, колиско давніх слов’ян та української культури, глибоко просякнутої християнським духом. На землі твоєї країни, що між Сходом і Заходом, зустрілися дві великі християнські традиції, візантійська і латинська, і обидві знайшли сприятливе сприйняття”.

Іоанн Павло ІІ мав багато зустрічей – з церковними ієрархами, урядовцями, підприємцями, науковцями, діячами культури та простими людьми.

Після Києва Папа відвідав Львів. У Львові Іоанн Павло ІІ відвідав оперу “Мойсей”, яку він поблагословив і профінансував за рахунок коштів Ватикану. Також Понтифік провів два публічних богослуження, на яких були присутні мільйони віруючих. Про Галичину Папа вказував, що “галицька земля була вкрита, як казав незабутній Митрополит Йосиф Сліпий “горою трупів і ріками крові” і висловив признання всієї Церкви Божому людові в Україні за Владику Миколая Чарнецького та його 24 братів у мучеництві, а також за мучеників Владику Теодора Ромжу, отця Омеляна Ковчана і за Слугиню Божу Йосафату Гордашевську… Вони пожертвували своїм життям, щоб Божа нива родила і приносила новий і щедріший врожай”.

Іоанн Павло ІІ був приємно вражений теплим прийомом в Україні. Папа заохотив творчі сили українського народу “бути наполегливими у подоланні труднощів у будівництві сучасного, толерантного, відкритого, солідарного суспільства, у якому кожна людина зможе дати свій специфічний вклад у загальне добро, одночасно отримуючи від нього відповідну підтримку для того, щоб у найкращий спосіб розвинути власні дарування”. Таке суспільство, підкреслив він, можна збудувати на Євангельських цінностях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 + four =