Святий Джузеппе Москаті

Святий Джузеппе Москаті

Святий Джузеппе Москаті

Святий Джузеппе Москаті народився 25 липня 1880 року, помер 12 квітня 1927 року, він був лікарем, професором університету, науковим співробітником.

Святий Джузеппе Москаті

Народився в італійському місті Беневенто. Він був шостою дитиною, яких усього було дев’ять. Його батько був заможним, оскільки був талановитим юристом. У віці чотирьох років сім’я Москаті переїхала до Неаполя, де святий прожив все життя. У 1889 році Джузеппе став студентом ліцея Віктора Емануїла, згодом навчався в Неапольському університеті на медичному факультеті. Вчився довго, оскільки вирішив стати науковцем, тому закінчив навчаннят тільки в 1903 році, мав ступінь доктора медицини.

Згодом працював в неаполітанській клініці. Випробуванням стало виверження Везувія в 1906 році, коли в час землетрусу руйнувалася лікарня в Торре-дель-Греко, тоді він з ризиком для власного життя рятував хворих.

У 1908 році став працювати на кафедрі фізіологічної хімії медичного інститута міста Неаполь, на посаді штатного асистента. В 1911 році він ціною власних зусиль допоміг ліквідувати епідемію холери в Неаполі, невдовзі став членом Італійської Королівської медико-хірургічної академії.

Згодом настала Перша світова війна, Джузеппе записався добровольцем, однак на фронт не пішов, він лікував у госпіталі поранених в тилу.

Після закінчення війни в 1919 році він став головним лікарем у відділенні для невиліковно хворих в неаполітанській лікарні. Він вів викладацьку і наукову діяльність – в 1922 році він почав викладати у клініці, в 1923 році італійський уряд послав його на міжнародний конгрес до міста Едінбург. Москаті вивчав цукровий діабет, його праці спричинилися до відкриття інсуліну. Паралельно працював у медичному журналі «Реформа медика» головним редактором.

Москаті був самовідданим, він безкоштовно лікував бідних, іноді навіть давав їм гроші на ліки. Він щоденно приймав причастя, також намагався, щоб причастя приймали хворі, вважаючи це церковне таїнство першочерговим для зцілення. Він мав багато ворогів серед матеріалістів і масонів, які в той час значною мірою окупували лікарські посади. Однак неприятелі з ним нічого не могли зробити, оскільки медиків з його кваліфікацією практично не було, зокрема Джузеппе Москаті вмів безпомилково ставити медичні діагнози.

Він похований в церкві Джезу Нуово міста Неаполь, 16 листопада 1975 року Москаті визнаний блаженним. Іоанн Павло ІІ канонізував святого 25 жовтня 1987 року. По мотивам його життя знято один із найкращих фільмів в історії кінематографії «Джузеппе Москаті – зцілюючи любов», який рекомендований до обов’язкового перегляду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two × 2 =