Святий Ангел Кармеліт

Святий Ангел Кармеліт

Святий Ангел Кармеліт

Святий мученик, монах-кармеліт Ангел Кармеліт народився в 1185 році в Єрусалимі, Іудея, помер 5 травня 1225 році в Лікаті, Сицилія, Італія). Ангел народився в Єрусалимі в 1185 році в сім’ї іудеїв. Разом з братом-близнюком він навернувся в християнство і на горі Карміл прийняв керівництво над місцевими відлюдниками. У той же час Альберт Авогадро – латинський патріарх Єрусалиму, написав Устав ордену кармелітів, що дозволило їм засновувати монастирі по всьому світу.

Ангел, ставши священиком у віці 25 років, пройшов по багатьом місцям Палестини, проповідуючи і здійснюючи чудеса. Повернувшись на гору Карміл, він довший час був відлюдником.

У 1218 році настоятелі послали його до Риму, щоб представити Римському Папі Устав, який був затверджений першим генеральним пріором кармелітів – святи Брокардом. Після цього Ангел був посланий керівництвом ордена на Сицилію для проповіді проти єресі Катарів.

У Лікаті місцевий землевласник Беренгарій, будучи єретиком, жив у блуді. Ангел переконав його супутницю покаятися і припинити блуд. Розгніваний землевласник увірвався зі зброєю в церкву Святих Філіпа та Іакова у той час, коли в ній проповідував Ангел і завдав йому смертельних ударів шаблею. Через чотири дні – 5 травня 1225 року, Ангел Кармеліт помер, взявши у жителів Лікати обіцянку пробачити своєму вбивці. Вшанування мученика в ордені кармелітів почалося відразу після його смерті. Воно було офіційно встановлено в церкві римським Папою Пієм ІІ у 1456 році. Літургічна пам’ять – 5 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

twenty + ten =